VID liedz ievest vairāk nekā 91 tūkstoti kontrabandas cigarešu

 Publicēts: 19.04.2013.


Apakšsadaļu izvēlne

Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) muitas amatpersonas, veicot muitas kontroles pasākumus uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, novērsa mēģinājumu nelegāli pārvietot 91 680 cigaretes ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām. Cigaretes bija noslēptas automašīnā izveidotā dubultajā grīdā un citās slēptuvēs.

Trešdien, 2013.gada 17.aprīlī, VID Silenes muitas kontroles punktā muitas amatpersonas veica kontroli kādai Latvijā iebraucošai VW Sharan markas automašīnai, ko  vadīja 41 gadu vecs Latvijas pilsonis.

Kontroles laikā automašīnā izveidotajā dubultā grīdā, abu pušu sliekšņos un priekšējos spārnos speciāli izveidotajās tvertnēs, kā arī aiz priekšējiem un aizmugurējiem bamperiem un apsildes iekārtā tika konstatētas paslēptas cigaretes.

Kontroles rezultātā tika izņemti 70 000 „Queen” markas cigarešu, 20 000 „NZ” markas cigarešu,  1200 cigaretes „Minsk” un 480 cigaretes „Davidoff”, kas bija marķētas ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām.

VID Muitas kriminālpārvaldē par minēto faktu uzsākts kriminālprocess saskaņā ar Krimināllikuma 190.panta 1.daļu [1].

19.04.2013.

FOTOGRĀFIJAS pieejamas šeit.

Informāciju sagatavoja: VID Sabiedrisko attiecību daļa

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļiem pieejama šeit.


[1] 190.pants. Kontrabanda
(1) Par muitošanai pakļauto preču vai citu vērtību ievešanu Latvijas Republikas muitas teritorijā vai izvešanu no tās, apejot muitas kontroli vai noslēpjot tās no šādas kontroles, vai nedeklarējot, vai izmantojot viltotus muitas vai citus dokumentus, vai citādā nelikumīgā veidā (kontrabanda), ja ar to radīts būtisks kaitējums, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

 


Informācija presei