VID liedz ievest valstī 1,17 miljonus kontrabandas cigarešu

 Publicēts: 30.05.2013.


Apakšsadaļu izvēlne

Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk - VID) muitas amatpersonas, veicot muitas kontroles pasākumus uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, novērsa mēģinājumu nelegāli pārvietot 1  170 000 cigarešu ar Baltkrievijas Republikas un Krievijas Federācijas akcīzes nodokļa markām. Cigaretes bija noslēptas kāda kravas vilciena akmeņogļu kravā un automašīnas konstrukcijā izveidotās slēptuvēs.

2013.gada 25.maijā un 26.maijā Indras muitas kontroles punktā muitas amatpersonas sadarbībā ar Valsts robežsardzes darbiniekiem, veicot Latvijā iebraucošo kravas vilcienu vagonu kontroli, konstatēja, ka vairākos vagonos ar akmeņogļu kravu ir noslēptas ar melnu polietilēna plēvi aptītas kartona kastes, kurās atradās cigaretes. Kontroles rezultātā tika izņemti 620 000 „Premjer” markas cigarešu un 470 000 „NZ” markas cigarešu ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām.

Savukārt 2013.gada 26.maijā Pāternieku muitas kontroles punktā muitas amatpersonas, veicot Latvijā iebraucošās kravas automašīnas VOLVO kontroli, atklāja, ka 41 gadus vecā Krievijas pilsoņa vadītās automašīnas apakšējā daļā virs kardāna rāmja un kabīnē zem personīgajām mantām ir paslēpti 80 000 cigarešu „Bond” ar Krievijas Federācijas akcīzes markām.

Par konstatētajiem pārkāpumiem uzsākta lietvedība administratīvā pārkāpuma lietā, 2013.gada 26.maijā lietas materiāli nodoti VID Muitas kriminālpārvaldei, kur visos gadījumos uzsākti kriminālprocesi saskaņā ar Krimināllikuma 190.panta 1.daļu1.

30.05.2013.

Fotogrāfijas pieejamas šeit.

Informāciju sagatavoja: VID Sabiedrisko attiecību daļa

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļiem pieejama šeit.


1190.pants. Kontrabanda
(1) Par muitošanai pakļauto preču vai citu vērtību ievešanu Latvijas Republikas muitas teritorijā vai izvešanu no tās, apejot muitas kontroli vai noslēpjot tās no šādas kontroles, vai nedeklarējot, vai izmantojot viltotus muitas vai citus dokumentus, vai citādā nelikumīgā veidā (kontrabanda), ja ar to radīts būtisks kaitējums, - soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

 


Informācija presei