VID liedz ievest valstī 1,3 miljonus kontrabandas cigarešu

 Publicēts: 22.05.2013.


Apakšsadaļu izvēlne

Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) muitas amatpersonas, veicot kontroles pasākumus uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, kā arī Daugavpils preču stacijā, novērsa mēģinājumu nelegāli pārvietot 1 308 280 cigarešu ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām. Cigaretes bija noslēptas kāda kravas vilciena tukšā vagonā, kravas automašīnas degvielas tvertnē un kabīnē izveidotās slēptuvēs.

Pirmdien, 2013.gada 20.maijā, VID Silenes muitas kontroles punktā muitas amatpersonas sadarbībā ar Valsts robežsardzes darbiniekiem, veicot Latvijā iebraucošas kravas automašīnas kontroli, konstatēja, ka transportlīdzekļa vadītāju guļvietā – abos matračos, kā arī kabīnē zem apšuvuma ir noslēptas cigaretes. Kontroles rezultātā tika izņemtas 59 080 „Pall Mall” markas cigaretes ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām.

Par konstatēto pārkāpumu uzsākta lietvedība administratīvā pārkāpuma lietā, 2013.gada 21.maijā lietas materiāli nodoti VID Muitas kriminālpārvaldei kriminālprocesa uzsākšanai.

Piektdien, 2013.gada 17.maijā, Daugavpils preču stacijas muitas kontroles punktā VID muitas amatpersonas sadarbībā ar Valsts policijas un Valsts robežsardzes darbiniekiem, veicot no Baltkrievijas Latvijā iebraukušā kravas vilciena kontroli, konstatēja, ka dzelzceļa kravas pavadzīmē nav norādīti vagonam uzliktie nodrošinājumi. Atverot vagonu, atklājās, ka tukšajā vagonā atrodas vienīgi kartona kastes ar cigaretēm. Kontroles rezultātā konstatēts, ka šādi Latvijā mēģināts ievest 1 150 000 cigaretes „Premjer” ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām.

Par konstatēto pārkāpumu uzsākta lietvedība administratīvā pārkāpuma lietā, 2013.gada 17.maijā lietas materiāli nodoti VID Muitas kriminālpārvaldei, kur jau nākamajā dienā, 2013.gada 18.maijā, uzsākts kriminālprocess saskaņā ar Krimināllikuma 190.panta 3.daļu [1].

Savukārt ceturtdien, 2013.gada 16.maijā, Pāternieku muitas kontroles punktā muitas amatpersonas, veicot Latvijā iebraucošās kravas automašīnas kontroli, atklāja, ka degvielas tvertnē ir izveidota slēptuve. Demontējot degvielas tvertni, tika izņemtas 99 200 cigaretes „Winston” ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām.

Par konstatēto pārkāpumu uzsākta lietvedība administratīvā pārkāpuma lietā, tajā pašā dienā, 2013.gada 16.maijā, lietas materiāli nodoti VID Muitas kriminālpārvaldei, kur par to uzsākts kriminālprocess saskaņā ar Krimināllikuma 190.panta 1.daļā [2] minētajām noziedzīgā nodarījuma pazīmēm.

22.05.2013.

Fotogrāfijas pieejamas šeit.

Informāciju sagatavoja: VID Sabiedrisko attiecību daļa

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļiem pieejama šeit.


[1] 190.pants. Kontrabanda
(3) Par kontrabandu, ja to izdarījusi organizēta grupa vai tā izdarīta lielā apmērā, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz vienpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās, atņemot tiesības uz noteiktu vai visu veidu komercdarbību vai uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.

[2] 190.pants. Kontrabanda
(1) Par muitošanai pakļauto preču vai citu vērtību ievešanu Latvijas Republikas muitas teritorijā vai izvešanu no tās, apejot muitas kontroli vai noslēpjot tās no šādas kontroles, vai nedeklarējot, vai izmantojot viltotus muitas vai citus dokumentus, vai citādā nelikumīgā veidā (kontrabanda), ja ar to radīts būtisks kaitējums, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.


Informācija presei