VID liedz valstī nelegāli ievest 148 tūkstošus kontrabandas cigarešu

 Publicēts: 28.06.2013.


Apakšsadaļu izvēlne

Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) muitas amatpersonas, veicot muitas kontroles pasākumus uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, svētku dienā novērsa nelegālu 148 000 kontrabandas cigarešu ar Krievijas Federācijas akcīzes nodokļa markām ievešanu. Cigaretes bija prasmīgi paslēptas kravas automašīnas riteņos un degvielas tvertnē.

2013.gada 23.jūnijā Silenes muitas kontroles punktā VID muitas amatpersonas, veicot Latvijā iebraukušās kravas automašīnas Scania kontroli, atklāja, ka puspiekabes riteņos un degvielas tvertnē ir paslēptas cigaretes. Automašīnu vadīja 29 gadus vecs Polijas pilsonis. Kontroles rezultātā tika izņemtas 148 000 „Viceroy” markas cigaretes ar Krievijas Federācijas akcīzes nodokļa markām.

Par minēto faktu 2013.gada 24.jūnijā VID Muitas kriminālpārvaldē uzsākts kriminālprocess saskaņā ar Krimināllikuma 190.panta 1.daļu1.

28.06.2013.

Informāciju sagatavoja: VID Sabiedrisko attiecību daļa

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļiem pieejama šeit.

Fotogrāfijas pieejamas šeit.


1190.pants. Kontrabanda
(1) Par muitošanai pakļauto preču vai citu vērtību ievešanu Latvijas Republikas muitas teritorijā vai izvešanu no tās, apejot muitas kontroli vai noslēpjot tās no šādas kontroles, vai nedeklarējot, vai izmantojot viltotus muitas vai citus dokumentus, vai citādā nelikumīgā veidā (kontrabanda), ja ar to radīts būtisks kaitējums, - soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.


Informācija presei