VID liedz valstī nelegāli ievest teju 40 tūkstošus kontrabandas cigarešu

 Publicēts: 13.06.2013.


Apakšsadaļu izvēlne

Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) muitas amatpersonas, veicot muitas kontroles pasākumus uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, novērsa mēģinājumu nelegāli pārvietot 39 960 cigaretes ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām. Cigaretes bija noslēptas kravas automašīnas rezerves riepās.

Otrdien, 2013.gada 11.jūnijā, Pāternieku muitas kontroles punktā VID muitas amatpersonas, veicot Latvijā iebraucošās kravas automašīnas VOLVO kontroli, atklāja, ka puspiekabes riepās ir paslēptas cigaretes. Automašīnu vadīja 52 gadus vecs Lietuvas Republikas pilsonis.

Kontroles rezultātā tika izņemtas 9 960 cigaretes „Winston”,  10 000 cigarešu „NZ Gold”, 10 000 cigarešu „Minsk Superslim” un 10 000 „Fest” markas cigarešu ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām.

Par konstatēto pārkāpumu uzsākta lietvedība administratīvā pārkāpuma lietā, bet  vakar, 2013.gada 12.jūnijā, VID Muitas kriminālpārvaldē uzsākts kriminālprocess saskaņā ar Krimināllikuma 190.panta 1.daļu.[1]

13.06.2013.

Fotogrāfijas pieejamas šeit.

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļiem pieejama šeit.

Informāciju sagatavoja: VID Sabiedrisko attiecību daļa


[1] 190.pants. Kontrabanda
(1) Par muitošanai pakļauto preču vai citu vērtību ievešanu Latvijas Republikas muitas teritorijā vai izvešanu no tās, apejot muitas kontroli vai noslēpjot tās no šādas kontroles, vai nedeklarējot, vai izmantojot viltotus muitas vai citus dokumentus, vai citādā nelikumīgā veidā (kontrabanda), ja ar to radīts būtisks kaitējums, - soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.


Informācija presei