VID Lietuvas pierobežā atklāj marihuānas audzētavu

 Publicēts: 03.04.2019. 08.42


Apakšsadaļu izvēlne

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policija šī gada martā uzsākusi kriminālprocesu pret organizētu personu grupu, kas nodarbojās ar marihuānas audzēšanu, realizāciju lielā apmērā un iespējamo kontrabandu. 

VID Nodokļu un muitas policijas darbinieki, pārbaudot viņu rīcībā esošo informāciju, kādas mājas teritorijā Lietuvas pierobežā veica kratīšanu. Tās ietvaros tika atklāta marihuānas audzētava, kurā atradās apmēram 15 – 90 cm gari 200 marihuānas stādi, izžāvēta marihuāna, kā arī viss nepieciešamais tās audzēšanai - siltumapgādes, ūdens apgādes, ventilācijas, gaisa kondicionēšanas un elektroapgādes ierīces, kā arī termometri, puķu podi un citi priekšmeti.

Kopumā tika veiktas 11 kratīšanas. Vienā no aizdomās turamā dzīves vietā tika atrasti un izņemti naudas līdzekļi 20 645,39 Lielbritānijas mārciņu apmērā.  Kriminālprocesa ietvaros izņemtie augi tika nosūtīti ķīmiskajai ekspertīzei. Ekspertu atzinums apstiprināja, ka izņemtie augi ir marihuāna. 

Par noziedzīgo nodarījumu tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 256.panta 2.daļas[1], 253.1panta 3.daļas[2] un 190.1 panta 3.daļas[3] par personu grupu, kas nodarbojas ar narkotisko vielu realizāciju lielā apmērā un kontrabandu. Izmeklēšanas laikā tika aizturēti 1969.gadā, 1972.gadā un divi 1980.gadā dzimuši Latvijas pilsoņi. Trijām personām ir  piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

 


[1]  256.pants. Narkotiskās vielas saturošu augu neatļauta sēšana un audzēšana

(2) Par narkotiskās vielas saturošu augu neatļautu sēšanu vai audzēšanu lielās platībās, vai ja to izdarījusi organizēta grupa, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

[2] 253.1 pants Narkotisko un psihotropo vielu neatļauta izgatavošana, iegādāšanās, glabāšana, pārvadāšana un pārsūtīšana realizācijas nolūkā un neatļauta realizēšana

(3) Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarījusi organizēta grupa vai ja tās izdarītas ar narkotiskajām vai psihotropajām vielām lielā apmērā, vai ja tās izraisījušas citas smagas sekas, kā arī par narkotisko vai psihotropo vielu realizāciju nepilngadīgai personai, izglītības iestādēs vai to teritorijā, restorānos, kafejnīcās, bāros, publiskās izklaides vai svētku pasākumu norises vietās

[3] 190.1 pants. Preču un vielu, kuru aprite ir aizliegta vai speciāli reglamentēta, pārvietošana pāri Latvijas Republikas valsts robežai

(3) Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarījusi organizēta grupa, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz divpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, atņemot tiesības uz noteiktu vai visu veidu komercdarbību vai uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.