VID mājaslapā pieejams atbalsta rīks biznesa uzsācējiem

 Publicēts: 30.12.2016. 09.54


Apakšsadaļu izvēlne

Neskatoties uz arvien mainīgo biznesa vidi un spēles noteikumiem uzņēmējiem, pēdējo četru gadu laikā ir audzis to iedzīvotāju skaits, kuri vēlas uzsākt savu biznesu, liecina Swedbank Finanšu institūta veiktā pētījuma dati. Šogad jau ceturtdaļa (25%) iedzīvotāju norāda, ka tuvākajā laikā plāno uzsākt savu biznesu, kas ir par pieciem procentpunktiem vairāk nekā 2012.gadā. 

“Mēs apzināmies, ka pirms saimnieciskās darbības uzsākšanas, kad parasti sākotnējais ieņēmumu apjoms ir neliels, cilvēkiem ļoti aktuāli ir jautājumi par to, kādu juridisko formu reģistrēt, kura būs vispiemērotākā tieši viņa plānotajam uzņēmējdarbības veidam un apmēram. Lai izdarītu pareizo izvēli, ir būtiski izprast katras juridiskās formas maksājamos nodokļus un citas prasības, kas būs jāievēro.”- atzīst VID Nodokļu pārvaldes direktors Juris Gaiķis.

Lai uzņēmējdarbības uzsākšana un iespējas gūt papildu ienākumus iedzīvotājiem būtu vieglāk saprotama, Swedbank Finanšu institūts sadarbībā ar Valsts ieņēmumu dienestu un Uzņēmumu reģistru ir izstrādājis īpašu atbalsta rīku, kas palīdzēs noteikt savai darbībai piemērotāko saimnieciskās aktivitātes formu un nodokļu režīmu. Rīks pieejams gan mājaslapā www.businessnetwork.lv, gan VID mājaslapā sadaļā Kalkulatori.

J.Gaiķis arī piekrīt, ka “likumdošanas labirinti jaunajiem uzņēmējiem iesākumā var šķist pietiekoši sarežģīti un tādēļ ir nepieciešama palīdzīga roka, lai neapmaldītos šajos labirintu tīklos. Un es ļoti ceru, ka šis sadarbībā ar Swedbank un Uzņēmumu reģistru tapušais atbalsta rīks uzņēmējdarbības uzsācējiem godam pildīs šādu atbalsta un iedrošināšanas funkciju.”

Lai veicinātu iedzīvotāju izpratni un informētību par uzņēmējdarbības uzsākšanu, VID mājaslapā ir pieejama arī īpaša sadaļa jaunajiem uzņēmējiem, kurā vienuviet pieejama svarīgākā informācija, kas nepieciešama, lai uzņēmējdarbību uzsāktu sekmīgi un atbilstoši normatīvo aktu prasībām. Visā Latvijā regulāri notiek VID bezmaksas semināri un mājaslapā pieejami arī VID informatīvie un metodiskie palīgmateriāli. Tāpat aicinām arī izmantot iespēju uzdot interesējošos jautājumus konsultācijā klātienē, telefoniski vai rakstveidā, izmantojot visas saziņas iespējas ar VID. 


Swedbank kalkulators: Saimnieciskās darbības formas izvēles palīgs