VID muitas amatpersonas atklāj cigarešu slēptuvi cisternā ar rapšu eļļu

 Publicēts: 14.06.2013.


Apakšsadaļu izvēlne

Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) muitas amatpersonas, veicot muitas kontroles pasākumus uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, novērsa mēģinājumu nelegāli pārvietot 200 000 cigarešu ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām. Cigaretes bija noslēptas cisternā ar rapšu eļļu speciāli izveidotā slēptuvē. 

Trešdien, 2013.gada 12.jūnijā, Silenes muitas kontroles punktā VID muitas amatpersonas, veicot kravas automašīnas VOLVO kontroli, atklāja, ka cisternā ar rapšu eļļu ir izveidota slēptuve. Automašīnu vadīja 40 gadus vecs Lietuvas Republikas pilsonis. Kontroles rezultātā tika izņemti 200 000 „Fest” markas cigarešu ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām.

Par konstatēto pārkāpumu uzsākta lietvedība administratīvā pārkāpuma lietā, lietas materiāli nodoti VID Muitas kriminālpārvaldei, kur 2013.gada 12.jūnijā uzsākts kriminālprocess saskaņā ar Krimināllikuma 190.panta 1.daļu[1].

14.06.2013.

Fotogrāfijas pieejamas šeit.

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļiem pieejama šeit.

Informāciju sagatavoja: VID Sabiedrisko attiecību daļa


[1] 190.pants. Kontrabanda
(1) Par muitošanai pakļauto preču vai citu vērtību ievešanu Latvijas Republikas muitas teritorijā vai izvešanu no tās, apejot muitas kontroli vai noslēpjot tās no šādas kontroles, vai nedeklarējot, vai izmantojot viltotus muitas vai citus dokumentus, vai citādā nelikumīgā veidā (kontrabanda), ja ar to radīts būtisks kaitējums, - soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.


Informācija presei