VID muitas amatpersonas automašīnas dubultajā grīdā atklāj gandrīz 73 tūkstošus cigarešu

 Publicēts: 12.04.2013.


Apakšsadaļu izvēlne

Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) muitas amatpersonas, veicot muitas kontroles pasākumus uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, novērsa mēģinājumu nelegāli ievest Latvijā 72 800 cigaretes ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām. Cigaretes bija noslēptas automašīnā speciāli izveidotā slēptuvē –  dubultajā grīdā.

Vakar, 2013.gada 11.aprīlī, VID Silenes muitas kontroles punktā muitas amatpersonas sadarbībā ar Valsts robežsardzes darbiniekiem veica kādas vieglās automašīnas, ar kuru Latvijā bija iebraucis 58 gadus vecs Latvijas pilsonis, kontroli.

Kontroles laikā atklājās, ka zem sēdekļiem visā automašīnas garumā ir izveidota dubultā grīda, kurā atrodas cigaretes. Kontroles rezultātā tika izņemtas 72 800 „NZ” markas cigaretes ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām.

Par konstatēto pārkāpumu sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 201.12 pantu [1] par muitošanai pakļauto preču ievešanu Latvijas Republikas muitas teritorijā, noslēpjot šīs preces no kontroles, vai tās  nedeklarējot.

12.04.2013.

FOTOGRĀFIJAS pieejamas šeit.

Informāciju sagatavoja: VID Sabiedrisko attiecību daļa

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļiem pieejama šeit.


[1] 201.12 pants. Kontrabanda
Par muitošanai pakļauto preču vai citu vērtību ievešanu Latvijas Republikas muitas teritorijā vai izvešanu no tās, apejot muitas kontroli vai noslēpjot šīs preces vai citas vērtības no šādas kontroles, vai nedeklarējot, vai izmantojot viltotus muitas vai citus dokumentus, vai citādā nelikumīgā veidā (kontrabanda), — uzliek naudas sodu fiziskajām personām no piecdesmit līdz piecsimt latiem, bet juridiskajām personām — no piecsimt līdz piectūkstoš latiem, konfiscējot šīs preces vai citas vērtības un to pārvietošanai (pārvadāšanai) izmantoto transportlīdzekli vai bez tā konfiskācijas.


Informācija presei