VID muitas amatpersonas automašīnas riteņos atklāj 43 tūkstošus kontrabandas cigarešu

 Publicēts: 25.04.2013.


Apakšsadaļu izvēlne

Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk - VID) muitas amatpersonas, veicot muitas kontroles pasākumus uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, novērsa mēģinājumu nelegāli pārvietot 43 200 cigaretes ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām. Cigaretes bija paslēptas kravas automašīnas rezerves riteņos.

Vakar, 2013.gada 24.aprīlī, VID Pāternieku muitas kontroles punktā muitas amatpersonas, veicot Latvijā iebraucošās kravas automašīnas DAF kontroli, konstatēja, ka automašīnas rezerves riepās atrodas cigaretes. Kontroles rezultātā tika izņemtas 43 200 „Winston” markas cigaretes ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām.  Automašīnu vadīja 52 gadus vecs Lietuvas pilsonis.

Par konstatēto pārkāpumu sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 201.¹² pantu [1] par muitošanai pakļauto preču ievešanu Latvijas Republikas muitas teritorijā, noslēpjot šīs preces no kontroles, vai tās  nedeklarējot.

25.04.2013.

FOTOGRĀFIJAS pieejamas šeit.

Informāciju sagatavoja: VID Sabiedrisko attiecību daļa

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļiem pieejama šeit.


[1]201.12 pants. Kontrabanda
Par muitošanai pakļauto preču vai citu vērtību ievešanu Latvijas Republikas muitas teritorijā vai izvešanu no tās, apejot muitas kontroli vai noslēpjot šīs preces vai citas vērtības no šādas kontroles, vai nedeklarējot, vai izmantojot viltotus muitas vai citus dokumentus, vai citādā nelikumīgā veidā (kontrabanda), — uzliek naudas sodu fiziskajām personām no piecdesmit līdz piecsimt latiem, bet juridiskajām personām — no piecsimt līdz piectūkstoš latiem, konfiscējot šīs preces vai citas vērtības un to pārvietošanai (pārvadāšanai) izmantoto transportlīdzekli vai bez tā konfiskācijas.


Informācija presei