VID muitas amatpersonas kāda uzņēmuma telpās Preiļos izņem 285 600 kontrabandas cigarešu un aiztur vienu personu

 Publicēts: 25.04.2013.


Apakšsadaļu izvēlne

Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) muitas amatpersonas 2013.gada 21.aprīlī, pārbaudot operatīvo informāciju un veicot muitas kontroli kāda uzņēmuma teritorijā Preiļos, atklāja 285 600 kontrabandas cigarešu ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām. Par konstatēto pārkāpumu VID Muitas kriminālpārvaldē uzsākts kriminālprocess saskaņā ar Krimināllikuma 191.panta 3.daļu [1] par muitošanai pakļauto preču glabāšanu Latvijas Republikas muitas teritorijā bez muitas iestāžu atļaujas, kas izdarīts lielā apmērā.

Svētdien, 2013.gada 21.aprīlī, VID muitas amatpersonas, pārbaudot operatīvo informāciju, veica muitas kontroli kāda uzņēmuma teritorijā Preiļos, kur privātpersonas iznomātā angārā atklāja cigaretes „Fest” (142 800 gab.) un cigaretes „Premier” (142 800 gab.), kas bija marķētas ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām. Kopā angārā tika atklātas 285 600 kontrabandas cigaretes, kas bija iepakotas lielās neoriģinālas izcelsmes kartona kastēs. Telpu nomnieks nevarēja uzrādīt nekādus cigarešu izcelsmi apliecinošus dokumentus.

Tajā pašā dienā VID Muitas kriminālpārvaldē tika uzsākts kriminālprocess saskaņā ar Krimināllikuma 191.panta 1.daļu[1], bet minētā angāra nomnieks – 1983.gadā dzimis Latvijas iedzīvotājs - uz aizdomu pamata aizturēts. Nākamajā dienā, 2013.gada 22.aprīlī, kriminālprocess tika pārkvalificēts saskaņā ar Krimināllikuma 191.panta 3.daļu par muitošanai pakļauto preču glabāšanu Latvijas Republikas muitas teritorijā bez muitas iestāžu atļaujas, kas izdarīts lielā apmērā.

Ņemot vērā, ka 2013.gada 23.aprīlī Ziemeļu rajona tiesa atteica drošības līdzekļa – apcietinājuma - piemērošanu aizdomās turētajam, tika pieņemts lēmums par drošības līdzekļa – policijas uzraudzības - piemērošanu. 

Izņemtās cigaretes novietotas vienā no VID muitas kontroles punktu aizturēto preču noliktavām. Tuvākajā laikā cigaretes tiks nogādātas Nodrošinājuma valsts aģentūrā.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiek sniegta.

25.04.2013.

FOTOGRĀFIJAS pieejamas šeit.

Informāciju sagatavoja: VID Sabiedrisko attiecību daļa

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļiem pieejama šeit.


[1] 191.pants. Neatļautas darbības ar muitošanai pakļautām precēm un citām vērtībām
(3) Par muitošanai pakļauto preču vai citu vērtību glabāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu vai realizēšanu Latvijas Republikas muitas teritorijā bez muitas iestāžu atļaujas, ja tas izdarīts lielā apmērā, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz sešiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību vai bez tās, atņemot tiesības uz noteiktu vai visu veidu komercdarbību vai uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.

[2] 191.pants. Neatļautas darbības ar muitošanai pakļautām precēm un citām vērtībām
(1) Par muitošanai pakļauto preču vai citu vērtību glabāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu vai realizēšanu Latvijas Republikas muitas teritorijā bez muitas iestāžu atļaujas, ja ar to radīts būtisks kaitējums, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.


Informācija presei