VID muitas amatpersonas kravas vilcienos un vieglā automobiļa riteņos atklāj vairāk nekā 407 tūkstošus kontrabandas cigarešu

 Publicēts: 29.03.2019. 15.55


Apakšsadaļu izvēlne

Veicot muitas kontroles pasākumus uz Latvijas austrumu robežas, trīs dienu laikā VID Muitas pārvaldes amatpersonas novērsa 407 020 cigarešu kontrabandu. Cigaretes bija noslēptas vieglās automobiļa riteņos, vilcienu konstrukcijās un vagonos ar akmeņogļu un baļķu kravām.

Šodien, 29.martā, Terehovas muitas kontroles punktā (turpmāk – MKP) no Krievijas pa “zaļo joslu” iebrauca vieglā automašīna “VW Passat”, tādējādi apliecinot, ka persona nepārvieto deklarējamas preces. Tomēr skenēšanas attēla analīzes rezultātā muitas amatpersonām radās aizdomas, ka transportlīdzekļa riteņos ir noslēptas nedeklarētas preces. Veicot padziļināto kontroli un iesaistot pārbaudē darba suni, aizdomas apstiprinājās – visās četrās riepās bija noslēptas cigaretes. Kontroles rezultātā tika izņemtas 20 820 cigaretes “Captain Black”.

Savukārt Indras MKP šorīt, veicot no Baltkrievijas iebraukuša kravas vilciena fizisko kontroli, sadarbībā ar Valsts robežsardzes (turpmāk – VRS) amatpersonām akmeņogļu kravā tika atklāti 90 000 gab. cigarešu “Premjer”. Cita vilciena sastāva kontroles laikā muitas darbinieki vienā vagonā konstatēja 20 000 gab. cigarešu “Premjer”.

Vakar Indras MKP muitas un VRS darbinieki atklāja baļķu kravā noslēptas cigaretes “Premjer” un “Minsk”. Kopumā tika izņemti 112 800 gab. cigarešu.

26.martā Indras MKP muitas amatpersonas sadarbībā ar VRS kolēģiem viena kravas vilciena vagonā konstatēja 100 000 cigarešu “Premjer”. Veicot otra vilciena sastāva kontroli, kontrabandas cigaretes tika atklātas 11 vagonos esošās akmeņogļu kravās, kā arī riteņu balsta konstrukcijās. Šīs slēptuves palīdzēja atklāt muitas kinologs ar darba suni.  Slēptuvēs atradās 63 400 cigarešu “Premjer” un “NZ”. 

Par konstatētajiem pārkāpumiem uzsāktas lietvedības administratīvo pārkāpumu lietās.

#Atkrāpies


#Atkrāpies! ir pretkrāpšanas kustība, kurā apvienojušās Latvijas valsts pārvaldes iestādes, kas cīnās pret krāpniecību dažādās jomās un izpausmēs, kā arī Latvijas iedzīvotāji un organizācijas, kas stingri iestājas pret jeb kāda veida krāpšanu. Vairāk informācijas un iespēja iesaistīties kustībā www.atkrapies.lv.