VID muitas amatpersonas liedz ievest 1,58 miljonus kontrabandas cigarešu

 Publicēts: 18.05.2021. 10.54


Apakšsadaļu izvēlne

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas, veicot muitas kontroles pasākumus uz Latvijas - Baltkrievijas robežas, novērsa  1 581 600 cigarešu (79 080 paciņas) kontrabandu. Cigaretes bija noslēptas kravas automobiļa piekabes dubultajos griestos un vilciena konstrukcijā.    

 

Vakar, 2021. gada 17.maijā, Pāternieku muitas kontroles punkta muitas amatpersonas, veicot no Baltkrievijas iebraukuša kravas automobiļa kontroli, atklāja tajā speciāli izveidotu kontrabandas cigarešu slēptuvi. Transportlīdzeklis Latvijā iebrauca bez kravas. Pārbaudot kravas nodalījumu, muitas amatpersonām radās aizdomas, ka tam ir dubulti griesti. Turpinot automobiļa padziļināto kontroli, konstatēts, ka visā puspiekabes garumā griestos izveidotajā slēptuvē atrodas cigaretes. Kopā izņemtas 1 540 440 cigaretes “NZ” (77 022 paciņas) un 32 360 cigaretes “Queen” (1618 paciņas) ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Savukārt Indras muitas kontroles punktā 17.maijā, veicot no Baltkrievijas iebraukuša kravas vilciena sastāva kontroli, tabakas izstrādājumu meklēšanai apmācīts darba suns palīdzēja atklāt cigarešu slēptuvi vagona rāmju konstrukcijā. No muitas kontroles bija noslēptas 8800 cigaretes "Premjer" (440 paciņas) ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Valstij nesamaksāto nodokļu summa par izņemtajām cigaretēm ir aptuveni     265 000 eiro.

Muitas kontroles laikā konstatējot noziedzīga nodarījuma pazīmes, lietu materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmumu pieņemšanai par kriminālprocesu uzsākšanu.

 

 

Atkrāpies! ir pretkrāpšanas kustība, kurā apvienojušās Latvijas valsts pārvaldes iestādes, kas cīnās pret krāpniecību dažādās jomās un izpausmēs, kā arī Latvijas iedzīvotāji un organizācijas, kas stingri iestājas pret jeb kāda veida krāpšanu. Vairāk informācijas un iespēja iesaistīties kustībā www.atkrapies.lv.