VID muitas amatpersonas liedz ievest vairāk nekā 177 tūkstošus kontrabandas cigarešu

 Publicēts: 23.04.2013.


Apakšsadaļu izvēlne

Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) muitas amatpersonas, veicot muitas kontroles pasākumus uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, novērsa mēģinājumu nelegāli pārvietot 177 540 cigaretes ar Krievijas Federācijas akcīzes nodokļa markām. Cigaretes bija noslēptas piekabes riteņos un automašīnas rezerves riteņos, kā arī mikroautobusa griestos.

Šodien, 2013.gada 23.aprīlī, VID Silenes muitas kontroles punktā muitas amatpersonas, veicot Latvijā iebraucošā mikroautobusa, ko vadīja 33 gadus vecs Ukrainas pilsonis, kontroli, konstatēja, ka transportlīdzekļa griesti ir pārbūvēti un tajos izveidota slēptuve, kurā atrodas cigaretes. Kontroles rezultātā tika izņemtas 56 740 „Pall Mall” markas cigaretes ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām. Par muitošanai pakļauto preču ievešanu Latvijas Republikas muitas teritorijā, noslēpjot šīs preces no muitas kontroles vai tās  nedeklarējot, uzsākta lietvedība administratīvā pārkāpuma lietā.

2013.gada 20.aprīlī Pāternieku muitas kontroles punktā VID muitas amatpersonas, veicot Latvijā iebraucošās kravas automašīnas Volvo, ko vadīja 48 gadus vecs Latvijas pilsonis, kontroli, konstatēja, ka transportlīdzekļa riteņos ir noslēptas cigaretes.  Demontējot piekabes ass riteņus un rezerves riteņus, tika izņemti 62 000 „More” un 58 800 „Bayron” markas cigarešu. 

Par minēto faktu VID Muitas kriminālpārvaldē 2013.gada 21.aprīlī uzsākts kriminālprocess saskaņā ar Krimināllikuma 190.panta 1.daļu [1].

23.04.2013.

FOTOGRĀFIJAS pieejamas šeit.

Informāciju sagatavoja: VID Sabiedrisko attiecību daļa

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļiem pieejama šeit.


[1] 190.pants. Kontrabanda
(1) Par muitošanai pakļauto preču vai citu vērtību ievešanu Latvijas Republikas muitas teritorijā vai izvešanu no tās, apejot muitas kontroli vai noslēpjot tās no šādas kontroles, vai nedeklarējot, vai izmantojot viltotus muitas vai citus dokumentus, vai citādā nelikumīgā veidā (kontrabanda), ja ar to radīts būtisks kaitējums, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.


Informācija presei