VID muitas amatpersonas mēbeļu kravā atklāj vairāk nekā 31 kilogramu metamfetamīna

 Publicēts: 02.05.2013.


Apakšsadaļu izvēlne

Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) muitas amatpersonas Ventspils ostas muitas kontroles punktā, pārbaudot Lietuvas Republikā reģistrētu automašīnu ar mēbeļu kravu, veica kontroles pasākumus un atklāja ievērojamu daudzumu narkotisko vielu  –  aptuveni 31,4 kilogramus metamfetamīna. Saskaņā ar Krimināllikuma 190.¹ panta 1.daļu [1] uzsāktā kriminālprocesa ietvaros aizdomās turētā persona – automašīnas vadītājs – apcietināta.

2013.gada 22.aprīļa vakarā, VID muitas amatpersonām veicot uz prāmja „Scottish Viking” uzbraucošo transportlīdzekļu kontroli, kravas automašīnas IVECO kravas dokumentu pārbaudes un risku novērtēšanas rezultātā tika pieņemts lēmums novirzīt transportlīdzekli padziļinātās muitas kontroles veikšanai.

Kontroles rezultātā tika izņemti mēbeļu kravā paslēptajās divās ceļojumu somās konstatētie 30 saiņi ar iespējamo narkotisko vielu, kuras kopējais svars ir 31,4 kilogrami. Iepakojumos atradās dzeltenbalta viela, kuru pārbaudot ar narkotisko vielu eksprestestu, vielā tika konstatēta metamfetamīna klātbūtne. Lietas materiāli tika nodoti VID Muitas kriminālpārvaldei.

Saskaņā ar ekspertīzes rezultātiem izņemtā iedzeltenas krāsas mitra pulverveida viela ir metamfetamīns – psihotropā viela no amfetamīnu grupas, kas iekļauta Latvijā kontrolējamo narkotisko vielu, psihotropo vielu un prekursoru I sarakstā (aizliegtās sevišķi bīstamās narkotiskās vielas un tām pielīdzinātās psihotropās vielas, kuru nelegālā aprite un ļaunprātīga lietošana apdraud veselību).

Pēc VID Muitas kriminālpārvaldes speciālistu aplēsēm izņemto narkotisko vielu vērtība mazumtirdzniecībā varētu būt aptuveni 314 000 latu (10 lati par vienu gramu).

VID Muitas kriminālpārvaldē 2013.gada 23.aprīlī pret automašīnas vadītāju – 1980.gadā dzimušo Krievijas Federācijas pilsoni – uzsākts kriminālprocess saskaņā ar Krimināllikuma 190.¹ panta 1.daļu par narkotisko un psihotropo vielu pārvietošanu pāri Latvijas Republikas valsts robežai nelikumīgā veidā. 2013.gada 24.aprīlī kriminālprocesa ietvaros Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesa lēma par drošības līdzekļa – apcietinājuma – piemērošanu aizdomās turētajai personai.

Plašāka informācija izmeklēšanas interesēs šobrīd netiek sniegta.

02.05.2013.

FOTOGRĀFIJAS pieejamas šeit.

Informāciju sagatavoja: VID Sabiedrisko attiecību daļa

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļiem pieejama šeit.


[1] 190.1 pants. Preču un vielu, kuru aprite ir aizliegta vai speciāli reglamentēta, pārvietošana pāri Latvijas Republikas valsts robežai
(1) Par narkotisko vai psihotropo vielu, šo vielu izgatavošanai paredzēto izejmateriālu (prekursoru), kā arī par radioaktīvo vai bīstamo vielu, stratēģiskas nozīmes preču vai citu vērtību, sprāgstvielu, ieroču, munīcijas pārvietošanu pāri Latvijas Republikas valsts robežai jebkādā nelikumīgā veidā — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

 


Informācija presei