VID muitas amatpersonas novērš 3,66 miljonu zāģmateriālu kravā paslēptu cigarešu kontrabandu

 Publicēts: 15.05.2013.


Apakšsadaļu izvēlne

Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) muitas amatpersonas, veicot muitas kontroles pasākumus uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, novērsa mēģinājumu zāģmateriālu kravā nelegāli pārvietot pāri valsts robežai 3 665 600 cigaretes ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām, bet vieglās automašīnas sliekšņos – 15 880 cigaretes ar Krievijas Federācijas akcīzes nodokļa markām.

Sestdien, 2013.gada 11.maijā, VID Pāternieku muitas kontroles punktā (turpmāk – MKP) muitas amatpersonas, veicot Latvijā iebraucošās kravas automašīnas Scania kontroli, atklāja, ka zāģmateriālu kravā izveidota slēptuve, kurā atrodas cigaretes. Kontroles rezultātā tika izņemtas 3 665 600 cigaretes „Fest” ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām. Par konstatēto pārkāpumu uzsākta lietvedība administratīvā pārkāpuma lietā, lietas materiāli 2013.gada 12.maijā nodoti VID Muitas kriminālpārvaldei, kur tajā pašā dienā uzsākts kriminālprocess saskaņā ar Krimināllikuma 190.panta 3.daļu [1].

Savukārt piektdien, 2013.gada 10.maijā, VID Pāternieku MKP, veicot Latvijā iebraucošās vieglās automašīnas Mercedes Benz, ko vadīja 38 gadus vecs Latvijas pilsonis, kontroli, muitas amatpersonas konstatēja, ka abos automašīnas sliekšņos izveidotas cigarešu slēptuves. Tajās atradās 15 880 cigaretes „More” ar Krievijas Federācijas akcīzes nodokļa markām.

Par konstatēto pārkāpumu sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 201.¹² pantu [2] par muitošanai pakļauto preču ievešanu Latvijas Republikas muitas teritorijā, noslēpjot šīs preces no kontroles, vai tās  nedeklarējot.

14.05.2013.

Fotogrāfijas pieejamas šeit.

Informāciju sagatavoja: VID Sabiedrisko attiecību daļa

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļiem pieejama šeit.


[1] 190.pants. Kontrabanda
(3) Par kontrabandu, ja to izdarījusi organizēta grupa vai tā izdarīta lielā apmērā, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz vienpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās, atņemot tiesības uz noteiktu vai visu veidu komercdarbību vai uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.

[2] 201.12 pants. Kontrabanda
Par muitošanai pakļauto preču vai citu vērtību ievešanu Latvijas Republikas muitas teritorijā vai izvešanu no tās, apejot muitas kontroli vai noslēpjot šīs preces vai citas vērtības no šādas kontroles, vai nedeklarējot, vai izmantojot viltotus muitas vai citus dokumentus, vai citādā nelikumīgā veidā (kontrabanda), — uzliek naudas sodu fiziskajām personām no piecdesmit līdz piecsimt latiem, bet juridiskajām personām — no piecsimt līdz piectūkstoš latiem, konfiscējot šīs preces vai citas vērtības un to pārvietošanai (pārvadāšanai) izmantoto transportlīdzekli vai bez tā konfiskācijas.


Informācija presei