VID muitas amatpersonas novērš gofrēta kartona kravā paslēptu 3,45 miljonu cigarešu kontrabandu

 Publicēts: 16.05.2013.


Apakšsadaļu izvēlne

Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) muitas amatpersonas, veicot muitas kontroles pasākumus Daugavpils preču stacijā, kāda vilciena vagonā ar gofrētā kartona kravu atklāja kontrabandas preču slēptuvi, kurā atradās vairāk nekā 3,45 miljoni cigarešu ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām.

Svētdien, 2013.gada 12.maijā, Daugavpils preču stacijas muitas kontroles punktā VID muitas amatpersonas, veicot no Krievijas Latvijā iebraukušā kravas vilciena kontroli, atklāja, ka vienā vagonā esošajā gofrētā kartona kravā ir izveidota slēptuve, kurā atrodas cigaretes. Pārējos vilciena vagonos, kuros atradās cita veida kravas, nelegāli pārvietotas preces netika konstatētas. 

Kontroles rezultātā tika izņemtas 3 457 200 cigaretes „Fest” ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām.

Par konstatēto pārkāpumu uzsākta lietvedība administratīvā pārkāpuma lietā saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 201.¹² pantu [1].

Lietas materiālus tuvākajās dienās plānots nodot VID Muitas kriminālpārvaldei kriminālprocesa uzsākšanai.

16.05.2013.

Fotogrāfijas pieejamas šeit.

Informāciju sagatavoja: VID Sabiedrisko attiecību daļa

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļiem pieejama šeit.


[1] 201.12 pants. Kontrabanda
Par muitošanai pakļauto preču vai citu vērtību ievešanu Latvijas Republikas muitas teritorijā vai izvešanu no tās, apejot muitas kontroli vai noslēpjot šīs preces vai citas vērtības no šādas kontroles, vai nedeklarējot, vai izmantojot viltotus muitas vai citus dokumentus, vai citādā nelikumīgā veidā (kontrabanda), — uzliek naudas sodu fiziskajām personām no piecdesmit līdz piecsimt latiem, bet juridiskajām personām — no piecsimt līdz piectūkstoš latiem, konfiscējot šīs preces vai citas vērtības un to pārvietošanai (pārvadāšanai) izmantoto transportlīdzekli vai bez tā konfiskācijas.

 


Informācija presei