VID muitas amatpersonas saulespuķu sēklu kravā atklāj vairāk nekā 8 miljonus kontrabandas cigarešu

 Publicēts: 01.06.2020. 15.50


Apakšsadaļu izvēlne

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvalde, veicot kontroles pasākumus uz valsts robežas ar Baltkrieviju, novērsa 8 095 660 cigarešu (404 783 paciņas) kontrabandu. Cigaretes bija noslēptas kādā autotransporta kravā - saulespuķu sēklu paciņu vietā kastēs bija ievietotas cigarešu paciņas. 

Pamatojoties uz riska analīzes rezultātiem, Pāternieku muitas kontroles punktā skenēšanai tika novirzīta kāda no Baltkrievijas iebraukusi automašīna ar kravu - saulespuķu sēklas. Izvērtējot kravas skenēšanas attēlus, muitas amatpersonām radās aizdomas par nedeklarētu preču pārvietošanu, tāpēc tika veikta padziļinātā kontrole.

Atverot kravas nodalījumu un pārbaudot iepakojuma kastes, konstatēts, ka augšpusē novietotajās kastēs patiešām atrodas saulespuķu sēklu paciņas. Turpinot pārbaudi, muitnieki atklāja, ka dziļāk kravā esošajās kastēs saulespuķu sēklu vietā noslēptas nedeklarētas cigaretes. Ar kontrabandas cigaretēm bija piepildīta lielākā daļa kartona kārbu.

Tā kā tika saskatītas noziedzīga nodarījuma pazīmes, kontrolē tika iesaistītas VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes amatpersonas.

Muitas kontroles rezultātā š.g. 31.maijā konstatēts, ka kravā deklarētās preces - saulespuķu sēklu - vietā atradās 8 095 660 cigaretes (404 783 paciņas) “NZ” ar Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām.

Valstij nenomaksāto nodokļu summa par izņemtajām cigaretēm ir aptuveni 1,3 miljoni eiro.

Par konstatēto noziedzīgo nodarījumu VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldē uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 190.panta 3.daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm par kontrabandu lielā apmērā

Informācija presei