VID muitas amatpersonas uz autoceļa apturētas automašīnas bagāžniekā konstatē 100 000 kontrabandas cigarešu

 Publicēts: 24.04.2013.


Apakšsadaļu izvēlne

Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) muitas amatpersonas, 2013.gada 11.aprīlī veicot muitas kontroles pasākumus uz autoceļa A7 Iecavas novadā, pieturā „Stacija” kādā Mercedes Benz markas automašīnā konstatēja 30 000 „Premjer” un 70 000 „Fest” markas cigaretes ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām.

2013.gada 11.aprīlī VID muitas amatpersonas, veicot muitas kontroles pasākumus uz autoceļa A7 Iecavas novadā, pieturā „Stacija” uz aizdomu pamata par iespējamu nelikumīgu akcīzes preču pārvadāšanu apturēja kādu Mercedes Benz markas automašīnu, kuru vadīja kāds 1959.gadā dzimis Latvijas iedzīvotājs.

Veicot transportlīdzekļa apskati, tā bagāžas nodalījumā un salonā VID muitas amatpersonas konstatēja 10 kartona kastes ar cigaretēm. Atverot kastes, tajās tika konstatēts ievērojams daudzums "Premjer" un „Fest” markas cigarešu ar Baltkrievijas Republikasakcīzes nodokļa markām, par kurām autovadītājs nevarēja uzrādīt nekādus izcelsmi apliecinošus dokumentus. Lai veiktu padziļinātu muitas kontroli, transportlīdzeklis tika nogādāts muitas kontroles punkta fiziskās kontroles telpās Uriekstes ielā 16.

Kontroles laikā VID muitas amatpersonas konstatēja, ka kartona kastēs kopumā atrodas 30 000 „Premjer” un 70 000 „Fest” markas cigaretes ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām.

Par konstatēto pārkāpumu pret personu uzsākta lietvedība administratīvā pārkāpuma lietā saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 169.3 pantu[1]. Minētās cigaretes un transportlīdzeklis izņemti un nodoti Nodrošinājuma valsts aģentūrai līdz turpmākā lēmuma pieņemšanai.


24.04.2013.

FOTOGRĀFIJAS pieejamas šeit.

Informāciju sagatavoja: VID Sabiedrisko attiecību daļa

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļiem pieejama šeit.


[1] 169.3 pants. Ar akcīzes nodokli apliekamo preču aprites noteikumu pārkāpšana
Par ar akcīzes nodokli apliekamo preču (to skaitā preču, kurām piemērojams akcīzes nodokļa atbrīvojums vai atvieglojums) iegādes, realizācijas, uzglabāšanas vai pārvietošanas (pārvadāšanas) noteikumu pārkāpšanu, kā arī par citiem šo preču aprites noteikumu pārkāpumiem — uzliek naudas sodu fiziskajām personām no piecdesmit līdz piecsimt latiem, bet juridiskajām personām — no piecdesmit līdz piectūkstoš latiem, konfiscējot šīs preces un to pārvietošanai (pārvadāšanai) izmantotos transportlīdzekļus vai bez konfiskācijas.


Informācija presei