VID muitas amatpersonas vilciena ogļu glabāšanas nodalījumā atklāj 14 300 cigarešu

 Publicēts: 05.04.2013.


Apakšsadaļu izvēlne

Valsts ieņēmumu dienesta muitas amatpersonas, veicot muitas kontroles pasākumus uz Latvijas-Krievijas robežas, novērsa mēģinājumu nelegāli pārvietot 14 300 cigaretes ar Krievijas Federācijas akcīzes nodokļa markām vilciena ogļu glabāšanas nodalījumā.

Šodien, 2013.gada 5.aprīlī, VID Kārsavas muitas kontroles punktā muitas amatpersonas, veicot Latvijā iebraucošā pasažieru vilciena Sanktpēterburga -Viļņa kontroli, konstatēja, ka ogļu glabāšanas nodalījumā, oglēs ir noslēptas cigaretes.

Kopumā tika izņemtas 14 300 „Saint George”, „Java”, „West”, „Sweet Dreams” un „Kiss” marku cigaretes ar Krievijas Federācijas akcīzes nodokļa markām. Kontroles gaitā noskaidrots, ka cigaretes pieder vilciena vagona Nr.6 pavadonei, 51 gadu vecai Lietuvas pilsonei.

Par konstatēto pārkāpumu sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 201.12 pantu [1] par muitošanai pakļauto preču ievešanu Latvijas Republikas muitas teritorijā, noslēpjot šīs preces no kontroles, vai tās  nedeklarējot.

05.04.2013.

FOTOGRĀFIJAS pieejamas šeit.

Informāciju sagatavoja: VID Sabiedrisko attiecību daļa

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļiem pieejama šeit.


[1] 201.12 pants. Kontrabanda
Par muitošanai pakļauto preču vai citu vērtību ievešanu Latvijas Republikas muitas teritorijā vai izvešanu no tās, apejot muitas kontroli vai noslēpjot šīs preces vai citas vērtības no šādas kontroles, vai nedeklarējot, vai izmantojot viltotus muitas vai citus dokumentus, vai citādā nelikumīgā veidā (kontrabanda), — uzliek naudas sodu fiziskajām personām no piecdesmit līdz piecsimt latiem, bet juridiskajām personām — no piecsimt līdz piectūkstoš latiem, konfiscējot šīs preces vai citas vērtības un to pārvietošanai (pārvadāšanai) izmantoto transportlīdzekli vai bez tā konfiskācijas.


Informācija presei