VID muitas darba suns būvniecības materiālu kravā atrod 5,2 miljonus kontrabandas cigarešu

 Publicēts: 17.09.2021. 14.41


Apakšsadaļu izvēlne

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas, veicot kravas transportlīdzekļa kontroli, novērsa 5 235 400  cigarešu (261 770 paciņas) kontrabandu. Cigaretes bija noslēptas būvniecības materiālu kravā, un slēptuvi palīdzēja atklāt tabakas izstrādājumu meklēšanas darba suns.  

 

Vakar, 2021.gada 16.septembrī, Pāternieku muitas kontroles punktā kinologs ar darba suni veica kāda no Baltkrievijas puses iebraukuša kravas auto pārbaudi. Transportlīdzeklim bija Krievijas Federācijas reģistrācijas numuru zīmes. Pārbaudes laikā muitas amatpersonai radās aizdomas par akcīzes preču esību piekabē, ko uzrādīja darba suns, tādēļ automobilis tika novirzīts padziļinātajai kontrolei.

Saskaņā ar pavaddokumentiem kravā tika vesti būvniecības materiāli – java flīžu šuvju aizpildīšanai. Tomēr padziļinātās kontroles gaitā muitas amatpersonas konstatēja, ka aptuveni divās trešdaļās no kastēm atrodas nevis deklarētā prece, bet gan kontrabandas cigaretes. Kontroles rezultātā izņemtas 5 235 400 cigaretes “NZ” (261 770 paciņas) ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām.

Valstij nesamaksāto nodokļu summa par izņemtajām cigaretēm ir vairāk nekā 885 000 eiro.

Muitas kontroles laikā konstatējot noziedzīga nodarījuma pazīmes, lietas materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmuma pieņemšanai par kriminālprocesa uzsākšanu.

 

Atkrāpies! ir pretkrāpšanas kustība, kurā apvienojušās Latvijas valsts pārvaldes iestādes, kas cīnās pret krāpniecību dažādās jomās un izpausmēs, kā arī Latvijas iedzīvotāji un organizācijas, kas stingri iestājas pret jeb kāda veida krāpšanu. Vairāk informācijas un iespēja iesaistīties kustībā www.atkrapies.lv.