VID Muitas kriminālpārvalde aiztur personu grupu, kas nodarbojās ar cigarešu kontrabandas organizēšanu un ievešanu no Krievijas un Baltkrievijas akmeņogļu kravās

 Publicēts: 02.08.2013.


Apakšsadaļu izvēlne

2013.gada 28.jūlijā, veicot plānotus operatīvos un izmeklēšanas pasākumus, Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) muitas amatpersonas aizturēja  personu grupu, kas, izmantojot dzelzceļa vagonus ar akmeņoglēm cigarešu slēpšanai, nodarbojās ar cigarešu kontrabandas organizēšanu un  ievešanu no Krievijas Federācijas un Baltkrievijas Republikas. Uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 190.panta 2.daļas  par iespējamu muitošanai pakļauto preču ievešanu Latvijas Republikas muitas teritorijā, noslēpjot tās no muitas kontroles un nedeklarējot, ko veica personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās.

Cigaretes kontrabandas ceļā tika ievestas, izmantojot dzelzceļa vagonus ar akmeņoglēm, cigaretes paslēpjot zem oglēm. Kontrabandisti paši organizēja cigarešu iepirkšanu un paslēpšanu Krievijā un Baltkrievijā. Krievijā grupas dalībnieki pēc iepriekš izstrādāta  plāna, vienam no viņiem pārzinot dzelzceļa  un kravas vilcienu kustības sistēmu, piekļuva uz Latviju nosūtīt paredzētam kravas vilciena vagonam ar ogļu kravu un maisos iesaiņotās cigaretes noslēpa, tās aprokot oglēs. Lai varētu sekot līdzi konkrēto vagonu kustībai, izmantoja GPS raidītājus, kurus ievietoja vagonos ar paslēptajām cigaretēm. Kad vilciena sastāvs iebrauca Latvijā, organizētās grupas dalībnieki uzkāpa uz kravas vilciena vagona, kurā atradās paslēptās cigaretes. Maisi ar cigaretēm tika izmesti no braucoša vilciena. Citi grupas dalībnieki izmestās cigaretes savāca un iekrāva automašīnā pārvešanai uz glabāšanas vietu. Cigarešu izmešana no vilcienu vagoniem tika organizēta Krāslavas, Daugavpils vai Jēkabpils novados.

2013.gada 28.jūlijā ceļa posmā starp Jersiku un Līvāniem VID muitas amatpersonas aizturēja automašīnu  VW Vento, kurā atradās divas personas un kopumā 101 600 dažādu marku cigaretes ar Krievijas Federācijas un Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām. Vienlaicīgi Līvānu pilsētas teritorijā tika aizturēta automašīna VW Passat ar trīs organizētās grupas personām. Jau 2013.gada 5.jūlijā VID Muitas kriminālpārvaldē tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 190.panta 2.daļas  par iespējamu muitošanai pakļauto preču ievešanu Latvijas Republikas muitas teritorijā, noslēpjot tās no muitas kontroles un nedeklarējot, ko veica personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās.

Veicot citas izmeklēšanas darbības - kratīšanas  aizturēto personu dzīves vietās un izņemšanas, kopumā  tika izņemtas  136 000 cigaretes ar Baltkrievijas un Krievijas akcīzes nodokļa markām,  naudas līdzekļi, GPS raidītāji, datori ar navigācijas raidītāju izsekošanas programmām, divi transportlīdzekļi, kā arī aizturētas 6 personas. Aizturētajiem piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Tiek uzskatīts, ka šī personu grupa ar cigarešu kontrabandu nodarbojās  ilgstoši, gada laikā valstī nelikumīgi ievedot vairākus miljonus cigarešu, kurus realizēja Latvijā nelegālajā tirgū – VID muitas amatpersonas jau iepriekš vairākkārtīgi bija atradušas un konfiscējušas cigaretes, kas tika ievestas šādā veidā, līdz rūpīga un ilgstoša darba rezultātā izdevās aizturēt arī organizatorus.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiek sniegta.

02.08.2013.

VID Sabiedrisko attiecību daļa

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļiem pieejama sadaļā Kontakti > Struktūrvienības un darbinieki > Stratēģiskās vadības lietu un sabiedrisko attiecību pārvalde.


Informācija presei