VID Muitas kriminālpārvalde apturējusi organizētas cigarešu kontrabandas grupas darbību; aizturēto un apcietināto personu vidū trīs bijušie Valsts policijas darbinieki

 Publicēts: 27.06.2013.


Apakšsadaļu izvēlne

Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk - VID) Muitas kriminālpārvalde, veicot ilgstošas operatīvās un izmeklēšanas darbības, ir apturējusi organizētas cigarešu kontrabandas grupas darbību. Kriminālprocesa ietvaros izņemtas 6 880 000 cigaretes „Премьер”, četri transportlīdzekļi, viena piekabe, veiktas vienpadsmit kratīšanas, kopumā aizturētas astoņas personas - piecas personas (tajā skaitā divi bijušie Valsts policijas darbinieki) apcietinātas, bet vēl četrām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

VID Muitas kriminālpārvaldes darbinieki, veicot ilgstošas operatīvās darbības un pārbaudot operatīvo informāciju par cigarešu kontrabandas regulāru organizēšanu, 2013.gada 11.jūnijā veica kādai Latvijas Republikā reģistrētai komercsabiedrībai piederošas teritorijas pārbaudi Varakļānos. Pārbaudes laikā tika konstatēts, ka  teritorijā notiek valstī  nelegāli ievesto cigarešu „Премьер”  pārkraušana no automašīnas DAF uz citu transportlīdzekli. Minētās cigaretes Latvijas teritorijā tika ievestas no Baltkrievijas caur Pāternieku muitas kontroles punktu. Pārbaudes rezultātā tika pārtraukta kontrabandas ceļā ieviesto cigarešu „Премьер”  (6 880 000 gab.) ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām pārkraušana un tālāka realizācija, tādējādi novēršot kaitējumu valsts budžetam aptuveni 722 400 latu apmērā.

Veicot teritorijā esošo personu aizturēšanu, notikuma vietā esošie krāvēji un kontrabandas organizētāji mēģināja aizbēgt. Tika uzsākta pakaļdzīšanās un sešas personas un automašīnas DAF vadītājs tika aizturēti. Vienai personai izdevās aizbēgt.

2013.gada 11.jūnijā VID Muitas kriminālpārvaldē tika uzsākts kriminālprocess par muitošanai pakļauto  preču - 6 880 000 gab. cigarešu „Премьер”  ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām, kontrabandu Latvijas Republikas teritorijā no Baltkrievijas lielā apmērā, ko veica organizētā personu grupa  ar automašīnu DAF, noslēpjot tās no muitas kontroles automašīnas piekabē zem koka skaidām, kas tika konstatēts 2013.gada 11.jūnijā Latvijas Republikā reģistrētai komercsabiedrībai piederošajā teritorijā Varakļānu novadā, Varakļānos.

Atbildība par minētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu paredzēta Krimināllikuma 190.panta trešajā daļā1.

Kriminālprocesa ietvaros tika veiktas 11 kratīšanas Rēzeknē, Varakļānos, Jaunaglonā, Viļānu un Daugavpils novadā aizturēto personu dzīvesvietās un komercdarbības telpās. Kratīšanu laikā tika izņemti četri transportlīdzekļi un viena piekabe, liels apjoms lietisko pierādījumu, tajā skaitā priekšmeti, kas varētu tikt izmantoti slēpņu izveidošanai kravas automašīnās.

Kriminālprocesa ietvaros tika aizturētas astoņas personas (trīs no tām bijušie Valsts policijas darbinieki), par aizdomās turētajiem atzītas deviņas personas, piecām personām piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums, četriem aizdomās turētajiem piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi. Viena persona, kurai no notikuma vietas izdevās aizbēgt, izsludināta meklēšanā.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiek sniegta. 

27.06.2013.

Informāciju sagatavoja: VID Sabiedrisko attiecību daļa

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļiem pieejama šeit.

Fotogrāfijas pieejamas šeit.


1190.pants. Kontrabanda
(3) Par kontrabandu, ja to izdarījusi organizēta grupa vai tā izdarīta lielā apmērā, - soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz vienpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās, atņemot tiesības uz noteiktu vai visu veidu komercdarbību vai uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.


Informācija presei