VID Muitas kriminālpārvalde kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūta kriminālprocesu par atklātu kontrabandas cigarešu un spirta noliktavu Daugavpilī un par bijušā Valsts policijas darbinieka neziņošanu par noziegumu (ar video)

 Publicēts: 01.08.2013.


Apakšsadaļu izvēlne

Piektdien, 2013.gada 26.jūlijā, Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) Muitas kriminālpārvalde nosūtīja Daugavpils prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai 2011.gadā uzsāktu kriminālprocesu pret kādas SIA valdes locekli par muitošanai pakļautu preču un alkoholisko dzērienu nelikumīgu uzglabāšanu  (saskaņā ar Krimināllikuma 191.panta 2.daļu[1] un 221.panta 2.daļu[2]) un pret kādu bijušo Valsts policijas amatpersonu par neziņošanu par noziegumu (saskaņā ar Krimināllikuma 315.pantu [3]).

Kā jau VID informēja, uzsākot kriminālprocesus, 2011. gada novembrī VID muitas amatpersonas sadarbībā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (turpmāk – KNAB), pārbaudot operatīvo informāciju par kontrabandas cigarešu noliktavu, veica muitas pārbaudi kāda Latvijas uzņēmuma teritorijā Daugavpilī un atklāja tajā ar slēptuvēm aprīkotu kontrabandas preču noliktavu. Rūpīgi paslēptas noliktavā tika atrastas 308 860 dažādu marku cigaretes ar Krievijas un Baltkrievijas akcīzes markām, aptuveni 10 tonnas šķidruma ar spirta smaku, neliels daudzums – aptuveni 20 litri dažādu alkoholisko dzērienu ar trešo valstu akcīzes nodokļu markām, kā arī nelikumīgi glabātas divas bises ar munīciju un arbalets. 

Notikuma vietas apskates laikā tiesību aizsardzības iestāžu darbiniekiem arī izdevās novērst mēģinājumu iznīcināt lietiskos pierādījumus un nepieļaut caurspīdīga šķidruma ar spirta smaku iznīcināšanu. Veiktā pārbaude atklāja slēptuves kontrabandas preču glabāšanai. Spirta tvertnes, kuru kopējais tilpums ir aptuveni 10 tonnas, SIA teritorijā esošajā noliktavā bija rūpīgi noslēptas, iemūrējot tās griestos kurtuves otrajā stāvā. Spirta tvertnēm bija pieslēgts cirkulācijas sūknis, lai nepieciešamības gadījumā tvertnes saturu varētu viegli iepildīt mazākās tvertnēs – kannās, vienkārši atverot krānu kurtuvē. Daļa no noliktavā atrastajām cigaretēm bija noslēpta speciāli izveidotajās glabātuvēs - iemūrētajās telpās. Uzņēmuma teritorijā bija ierīkota maskēta pazemes eja uz tuvāko mežu, iespējams, lai nepieciešamības gadījumā slēpti aizbēgtu vai pārvietotu nelegālas izcelsmes preces.

Minētā uzņēmuma teritorijā apskates laikā tiesību aizsardzības iestāžu darbinieki kopumā atrada aptuveni 10 tonnas caurspīdīga šķidruma ar spirta smaku, 308 860 dažādu marku, tai skaitā Winston, Kiss, Prima, Fest, NZ un citu marku, cigaretes ar Krievijas un Baltkrievijas akcīzes markām, 20 litrus dažādu alkoholisko dzērienu, tai skaitā degvīnu Dovgan, konjaku Armjanskij, dzirkstošo vīnu Spumanti, ar trešo valstu akcīzes nodokļu markām, lielas enerģijas arbaletu un divas nelikumīgi glabātas bises ar munīciju. 

Latvijas uzņēmums, kurā notika pārbaude, nodarbojās ar autotransporta kravu pārvadājumiem, tai skaitā starptautiskiem pārvadājumiem, smagās tehnikas nomas un remonta pakalpojumiem, teritorijā Daugavpilī. 

 2011.gada 18.novembrī uzsāktā kriminālprocesa ietvaros tika veiktas arī astoņas kratīšanas aizturēto personu dzīvesvietās, automašīnās un citās telpās dažādās Latvijas pilsētās.

Izmeklēšanas gaitā tika savākts pierādījumu kopums, lai kriminālprocesā 2013.gada 26.jūlijā VID Muitas kriminālpārvalde pieņemtu lēmumu par kriminālvajāšanas uzsākšanu vienai personai saskaņā ar Krimināllikuma 191.panta 2.daļu un 221.panta 2.daļu, bet citai personai saskaņā ar Krimināllikuma 315.pantu.

VIDEO pieejamas šeit.

31.07.2013.

Informāciju sagatavoja: VID Sabiedrisko attiecību daļa

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļiem pieejama šeit.


[1] Par muitošanai pakļauto preču vai citu vērtību glabāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu vai realizēšanu Latvijas Republikas muitas teritorijā bez muitas iestāžu atļaujas, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās vai ja tas izdarīts lielā apmērā, - soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz desmit gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz divsimt minimālajām mēnešalgām, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

[2] Par alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu (pārvadāšanu) vai realizāciju, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās vai tā izdarīta lielā apmērā, -  soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

[3] 315.pants. Neziņošana par noziegumu
Par neziņošanu, ja ir droši zināms, ka tiek gatavots vai izdarīts smags vai sevišķi smags noziegums, - soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.
(Ar grozījumiem, kas izdarīti ar 13.12.2012. likumu, kas stājas spēkā 01.04.2013.)


Informācija presei