VID Muitas kriminālpārvalde mēneša laikā apturējusi jau otro noziedzīgo narkotiku pārvadātāju grupējumu; aizturētas sešas personas, organizatoram piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums

 Publicēts: 27.03.2013.


Apakšsadaļu izvēlne

Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) Muitas kriminālpārvalde, veicot operatīvās un izmeklēšanas darbības, ir apturējusi šomēnes jau otro noziedzīgo narkotiku pārvadātāju grupējuma darbību. Noziedzīgā grupa vairākkārtīgi plānojusi un organizējusi narkotisko vielu piegādi uz Latvijas Republiku, izmantojot piegādi pa pastu. Kriminālprocesa ietvaros veiktas septiņas kratīšanas, kopumā aizturētas sešas personas – šobrīd viena persona apcietināta, bet vēl trijām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

2013.gada 4.martā, veicot pasta sūtījumu kontroli vienā no Rīgas rajona pasta nodaļām, VID narkotiku meklēšanas suns kā uz aizdomīgu norādīja uz kādu pasta sūtījumu no ASV, kuru atverot izrādījās, ka tajā atrodas divi vakuuma iepakojumi ar specifisku smaku, bet tajos - aptuveni pusotrs kilograms augu valsts izcelsmes vielas.

Par minēto faktu 2013.gada 5.martā VID Muitas kriminālpārvaldē tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 1901.panta 2.daļā [1] paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm par narkotisko vai psihotropo vielu nelikumīgu pārvietošanu pāri Latvijas Republikas valsts robežai lielā apmērā.

Šajā pašā dienā minētā viela tika nosūtīta primārās ķīmiskās ekspertīzes veikšanai Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldei un saņemts eksperta atzinums, ka izžāvētā augu valsts izcelsmes masa, kas atradās divos vakuuma iepakojumos, ir kanabiss (marihuāna) ar kopējo svaru 1340 grami.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā, veicot plašus izmeklēšanas un operatīvās darbības pasākumus, noskaidrots, ka minēto noziedzīgo nodarījumu izdarījusi noziedzīga grupa, kas vairākkārtīgi plānojusi un organizējusi narkotisko vielu piegādi uz Latvijas Republiku, izmantojot piegādi caur pastu, par nelielu samaksu nozieguma izdarīšanā iesaistot personas bez noteiktas nodarbošanās un ienākumiem. 

Kriminālprocesa ietvaros veiktas septiņas kratīšanas personu dzīvesvietās un vienā automašīnā, kur atrastas vēl citas, iespējams, narkotiskās vielas, kas nosūtītas ekspertīzes veikšanai Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldei. Kopumā aizturēti seši Latvijas Republikas pilsoņi, no kuriem trīs atzīti par aizdomās turētajām personām, bet nozieguma organizatoram - 1975.gadā dzimušam vīrietim - Rīgas rajona tiesa piemērojusi apcietinājumu.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiek sniegta.

27.03.2013.

FOTOGRĀFIJAS pieejamas šeit.

Informāciju sagatavoja: VID Sabiedrisko attiecību daļa

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļiem pieejama šeit.


[1] 190.pants. Kontrabanda
(2) Par kontrabandu, ja tā izdarīta lielā apmērā, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz astoņiem gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz simt piecdesmit minimālajām mēnešalgām, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.


Informācija presei