VID Muitas policijas pārvalde aiztur vairāk nekā 60 kilogramus kokaīna (AR FOTO)

 Publicēts: 14.04.2016.


Apakšsadaļu izvēlne

Šī gada 14.aprīlī notikušajā Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk VID) mediju brīfingā VID ģenerāldirektora vietnieks noziedzības apkarošanas jomā Kaspars Čerņeckis un VID Muitas policijas pārvaldes direktors Edijs Ceipe informēja par liela daudzuma narkotiskās vielas – kokaīna – kontrabandas kravas aizturēšanu šī gada 13.aprīlī. Aizturētā narkotisko vielu kontrabanda ir viena no lielākajām Latvijas muitas vēsturē.

VID Muitas policijas pārvaldes amatpersonas, veicot ilgstošus operatīvos pasākumus, ieguva informāciju par liela apjoma narkotisko vielu kontrabandu uz Latviju.

Šī gada 6.aprīlī Latvijā tika ievesta kokogļu krava, kas Rīgas brīvostā tika atmuitota un izlaista patēriņam Eiropas Savienībā. Krava pēc atmuitošanas tika nogādāta kādas SIA īrētā noliktavas angārā Rīgā, Juglas mikrorajonā. VID Muitas policijas pārvaldes amatpersonas, veicot noliktavā izkrautās kravas muitas apskati un kokogļu iepakojumu pārbaudi, daļā no iepakojumiem konstatēja caurspīdīgus iesaiņojumus ar baltu pulverveida vielu.

Kopumā kokogļu iepakojumos tika atrasti 885 šādi iesaiņojumi, kuru kopējais svars pārsniedz 60 kilogramus. Ekspresanalīzes rezultātā iesaiņojumā esošā viela tika identificēta kā kokaīns.

Veicot turpmākas procesuālās darbības, tika aizturētas trīs personas un veiktas astoņas kratīšanas, kuru gaitā tika atrasti kokogļu kravas pavaddokumenti, zīmogi, kā arī neliels daudzums marihuānas.

VID Muitas policijas pārvaldē šī gada 13.aprīlī ir uzsākts kriminālprocess saskaņā ar Krimināllikuma 190.1 panta 2.daļu[1].

Kriminālprocesa ietvaros par aizdomās turamām ir atzītas divas personas un vēl vienai piemērots statuss “Persona, pret kuru uzsākts kriminālprocess”. Visas trīs personas ir Latvijas Republikas pilsoņi.

Izņemtā kokaīna daudzuma aptuvenā vērtība nelegālajā tirgū var sasniegt 6 miljonus euro (saskaņā ar Valsts policijas pārskata par narkotisko, psihotropo vielu un prekursoru nelegālo apriti Latvijā 2015.gadā datiem).

Fotogrāfijas pieejamas šeit: http://ej.uz/r5ib

VID Sabiedrisko attiecību daļa

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļiem pieejama sadaļā Kontakti > Struktūrvienības un darbinieki > Stratēģiskās vadības lietu un sabiedrisko attiecību pārvalde


 [1] 190.pants. Kontrabanda
(2) Par šā panta pirmajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.


Informācija presei