VID nodod kriminālvajāšanai personu par izvairīšanos no nodokļu nomaksas un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielos apmēros

 Publicēts: 22.02.2021. 09.59


Apakšsadaļu izvēlne

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde šī gada februārī Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētajai prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtīja kriminālprocesu pret vienu personu par izvairīšanos no nodokļu nomaksas un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielos apmēros.

Veicot pirmstiesas izmeklēšanu, tika noskaidrots, ka laika periodā no 2015.gada oktobra līdz 2016.gada oktobrim persona, būdama valdes loceklis divos uzņēmumos, par sniegtajiem medicīniska rakstura pakalpojumiem saņēma no klientiem maksājumus skaidrā naudā kopsummā vairāk nekā miljons EUR apmērā. Par saņemtajiem maksājumiem netika izsniegti maksājumus apliecinošie dokumenti. Šie ienākumi tika slēpti, netika uzrādīti uzņēmumu grāmatvedībā un no tiem netika aprēķināti valsts budžetā maksājamie  nodokļi.  Līdz ar to valsts budžetam tika nodarīti zaudējumi neaprēķināta un nesamaksāta uzņēmuma ienākuma nodokļa veidā vairāk nekā 162 tūkst. EUR, kas pēc tam tika legalizēti, mainot to piederību un slēpjot noziedzīgu izcelsmi.

Kriminālprocesa ietvaros uzsākts process par piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu juridiskajai personai. Lai nodrošinātu mantisko jautājumu, iespējamo mantas konfiskāciju vai naudas piedziņu, uzlikts arests nekustamajam īpašumam un diviem luksus klases automobiļiem par kopējo aptuveno tirgus vērtību 214 149 EUR.

Kriminālprocess 2021.gada februārī nosūtīts kriminālvajāšanas uzsākšanai pēc noziedzīga nodarījuma pazīmēm, kas paredzētas Krimināllikuma 218.panta otrajā daļā par izvairīšanos no nodokļu nomaksas un Krimināllikuma 19_.panta trešajā daļā par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā. Kriminālvajāšanu lūgts uzsākt pret vienu personu.

 

Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 19.pantu neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.


#AtkrāpiesAtkrāpies! ir pretkrāpšanas kustība, kurā apvienojušās Latvijas valsts pārvaldes iestādes, kas cīnās pret krāpniecību dažādās jomās un izpausmēs, kā arī Latvijas iedzīvotāji un organizācijas, kas stingri iestājas pret jeb kāda veida krāpšanu. Vairāk informācijas un iespēja iesaistīties kustībā www.atkrapies.lv.