VID Nodokļu un muitas policija nodot kriminālvajāšanai divas personas par izvairīšanos no nodokļu nomaksas lielā apmērā

 Publicēts: 09.03.2020. 09.37


Apakšsadaļu izvēlne

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētai prokuratūrai šī gada martā kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtīja kriminālprocesu pret divām fiziskām personām par izvairīšanos no nodokļu nomaksas lielā apmērā.

Abas fiziskās personas par savu uzņēmumu saimniecisko darbību laika periodā no 2016. gada maija līdz 2018. gada septembrim Valsts ieņēmumu dienestā iesniedza deklarācijas un pārskatus, aprēķināja valsts budžetā maksājamās nodokļu summas, taču neveica aprēķinātos maksājumus likumā noteiktajā kārtībā un termiņā. Tādējādi personas, iespējams, izvairījās no nodokļu vai tiem pielīdzināto maksājumu nomaksas valsts budžetā lielā apmērā.

Izmeklēšanas laikā tika noskaidrots, ka uzņēmumu rīcībā esošie naudas līdzekļi tika izmantoti pēc saviem ieskatiem personiskajām vajadzībām, dažādiem pirkumiem un pakalpojumu apmaksai, t.sk. luksus klases automašīnu līzinga nomaksai, nevis uzņēmumu saimnieciskās darbības nodrošināšanai un nodokļu nomaksai.

Minēto darbību rezultātā - aprēķinot, deklarējot, bet ļaunprātīgi neveicot nodokļu maksājumus valsts budžetā, budžetam nodarīti zaudējumi vairāk kā 158 tūkst. eiro apmērā, nenomaksājot pievienotās vērtības nodokli, iedzīvotāju ienākuma nodokli, uzņēmuma ienākuma nodokli un neveicot valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas.

 Kriminālprocess VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldē tika uzsākts 2018.gada nogalē pēc Krimināllikuma  218.panta otrajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu pazīmēm.

Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 19.pantu neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.


#Atkrāpies!#Atkrāpies! ir pretkrāpšanas kustība, kurā apvienojušās Latvijas valsts pārvaldes iestādes, kas cīnās pret krāpniecību dažādās jomās un izpausmēs, kā arī Latvijas iedzīvotāji un organizācijas, kas stingri iestājas pret jeb kāda veida krāpšanu. Vairāk informācijas un iespēja iesaistīties kustībā www.atkrapies.lv.

Informācija presei