VID Nodokļu un muitas policija uzsāk kriminālprocesu par “aplokšņu algu” izmaksu Kurzemes reģiona virslīgas futbola klubā

 Publicēts: 07.05.2020. 08.30


Apakšsadaļu izvēlne

Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde šī gada maijā ir uzsākusi kriminālprocesu par “aplokšņu algu” izmaksu Kurzemes reģiona virslīgas futbola klubā.

VID Nodokļu un muitas policijas pārvalde veica kratīšanas Kurzemes reģionā un Rīgā kriminālprocesā iesaistītā futbola kluba telpās un personu dzīves vietās. Kratīšanu laikā tika atrasti un izņemti kriminālprocesam nozīmīgi priekšmeti, kas tiks analizēti turpmākajā kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas gaitā.

Veicot sākotnējās pirmstiesas izmeklēšanas darbības, tika noskaidrots, ka futbola klubs no 2018.gada līdz šim brīdim grāmatvedības reģistros nav uzrādījis darba samaksu  un neuzskaitīto un neaprēķināto darba algu ir neoficiāli izmaksājis skaidrā naudā ap 40 klubā reģistrētajiem sportistiem un darbiniekiem.

Valstij nodarītā zaudējuma apmērs nenomaksātā iedzīvotāju ienākuma nodokļa un  valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu veidā tiks noskaidrots izmeklēšanas laikā.

Kriminālprocess uzsākts pēc Krimināllikuma 217.1 pantā paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiek sniegta.

Valsts ieņēmumu dienests norāda, ka cīņa ar “aplokšņu algām” ir viena no šā gada prioritātēm.

Informācija presei