VID novērš mēģinājumu nelegāli ievest Latvijā vairāk nekā 21 tūkstoti cigarešu

 Publicēts: 27.03.2013.


Apakšsadaļu izvēlne

Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) muitas amatpersonas, veicot muitas kontroles pasākumus uz Latvijas-Krievijas robežas, novērsa mēģinājumu nelegāli ievest Latvijā 21 560 cigaretes ar Krievijas Federācijas akcīzes nodokļa markām. Cigaretes bija noslēptas kravas automašīnas konstrukcijās.

Vakar, 2013.gada 26.martā, Terehovas muitas kontroles punktā VID muitas amatpersonas sadarbībā ar Valsts robežsardzes amatpersonām veica kravas automašīnas DAF (bez kravas) padziļināto fizisko kontroli. Kontroles laikā tika konstatēts, ka automašīnas kabīnes kreisajā pusē un aizmugurējā daļā aiz salona siltinājuma ir noslēptas cigaretes.

Pārbaudes rezultātā tika izņemtas 21 600 „Kiss” un „L&M” markas cigaretes ar Krievijas Federācijas akcīzes nodokļa markām. Automašīnu vadīja 43 gadus vecs Latvijas pilsonis.

Par konstatēto pārkāpumu sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 201.12 pantu[1] par muitošanai pakļauto preču ievešanu Latvijas Republikas muitas teritorijā, noslēpjot šīs preces no kontroles, vai tās  nedeklarējot.

Izņemtās cigaretes novietotas Terehovas muitas kontroles punkta aizturēto preču noliktavā,  automašīna - aizturēto  automašīnu  stāvlaukumā līdz lietas izskatīšanai.

27.03.2013.

FOTOGRĀFIJAS pieejamas šeit.

Informāciju sagatavoja: VID Sabiedrisko attiecību daļa

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļiem pieejama šeit.


[1] 201.12 pants. Kontrabanda
Par muitošanai pakļauto preču vai citu vērtību ievešanu Latvijas Republikas muitas teritorijā vai izvešanu no tās, apejot muitas kontroli vai noslēpjot šīs preces vai citas vērtības no šādas kontroles, vai nedeklarējot, vai izmantojot viltotus muitas vai citus dokumentus, vai citādā nelikumīgā veidā (kontrabanda), — uzliek naudas sodu fiziskajām personām no piecdesmit līdz piecsimt latiem, bet juridiskajām personām — no piecsimt līdz piectūkstoš latiem, konfiscējot šīs preces vai citas vērtības un to pārvietošanai (pārvadāšanai) izmantoto transportlīdzekli vai bez tā konfiskācijas.


Informācija presei