VID novērš mēģinājumu nelegāli ievest vairāk nekā 17 tūkstošus cigarešu

 Publicēts: 03.04.2013.


Apakšsadaļu izvēlne

Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) muitas amatpersonas, veicot muitas kontroles pasākumus uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, novērsa mēģinājumu nelegāli pārvietot teju 18 tūkstošus „Premjer” markas cigaretes ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām, kas bija paslēptas vieglās automašīnas konstrukcijās.

2013.gada 30.martā VID Silenes muitas kontroles punktā muitas amatpersonas veica  padziļināto fizisko kontroli kādai vieglajai automašīnai Renault Megane, ko vadīja 51 gadu vecs Latvijas pilsonis. Kontroles laikā, izņemot aizmugurējos sēdekļus un paceļot grīdas apšuvumu, VID muitas amatpersonas konstatēja, ka automobilī ir pārbūvēta grīda un zem metāla plāksnes ir noslēptas cigaretes.

Turpinot kontroli, tika atklāts, ka arī automašīnas bagāžas nodalījumā aiz apšuvuma izveidotās lūkās atrodas cigaretes.

Kontroles rezultātā tika izņemtas 17 940 „Premjer” markas cigaretes ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām..

Par konstatēto pārkāpumu sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 201.12 pantu [1] par muitošanai pakļauto preču ievešanu Latvijas Republikas muitas teritorijā, noslēpjot šīs preces no kontroles, vai tās  nedeklarējot.

03.04.2013.

FOTOGRĀFIJAS pieejamas šeit.

Informāciju sagatavoja: VID Sabiedrisko attiecību daļa

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļiem pieejama šeit.


[1] 201.12 pants. Kontrabanda
Par muitošanai pakļauto preču vai citu vērtību ievešanu Latvijas Republikas muitas teritorijā vai izvešanu no tās, apejot muitas kontroli vai noslēpjot šīs preces vai citas vērtības no šādas kontroles, vai nedeklarējot, vai izmantojot viltotus muitas vai citus dokumentus, vai citādā nelikumīgā veidā (kontrabanda), — uzliek naudas sodu fiziskajām personām no piecdesmit līdz piecsimt latiem, bet juridiskajām personām — no piecsimt līdz piectūkstoš latiem, konfiscējot šīs preces vai citas vērtības un to pārvietošanai (pārvadāšanai) izmantoto transportlīdzekli vai bez tā konfiskācijas.


Informācija presei