VID novērš mēģinājumu nelegāli ievest valstī 53 tūkstošus kontrabandas cigarešu

 Publicēts: 02.07.2013.


Apakšsadaļu izvēlne

Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) muitas amatpersonas, veicot muitas kontroles pasākumus uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, novērsa mēģinājumu nelegāli pārvietot 53 000 cigarešu ar Moldovas Republikas akcīzes nodokļa markām. Cigaretes bija paslēptas automašīnas grīdā un sliekšņos.

Vakar, 2013.gada 1.jūlijā, Silenes muitas kontroles punktā VID muitas amatpersonas, veicot Latvijā iebraucošās vieglās automašīnas Mercedes Benz kontroli, atklāja, ka automašīnas grīdā un sliekšņos ir paslēptas cigaretes. Automašīnu vadīja 55 gadus vecs Rumānijas Republikas pilsonis. Kontroles rezultātā tika izņemti 29 000 „Winston” un 24 000 „L&M” markas cigarešu ar Moldovas Republikas akcīzes nodokļa markām.

Par konstatēto pārkāpumu uzsākta lietvedība administratīvā pārkāpuma lietā un šodien, 2013.gada 2.jūlijā, VID Muitas kriminālpārvaldē uzsākts kriminālprocess saskaņā ar Krimināllikuma 190.panta 1.daļu1.

02.07.2013.

Informāciju sagatavoja: VID Sabiedrisko attiecību daļa

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļiem pieejama šeit.

Fotogrāfijas pieejamas šeit.


1190.pants. Kontrabanda
(1) Par muitošanai pakļauto preču vai citu vērtību ievešanu Latvijas Republikas muitas teritorijā vai izvešanu no tās, apejot muitas kontroli vai noslēpjot tās no šādas kontroles, vai nedeklarējot, vai izmantojot viltotus muitas vai citus dokumentus, vai citādā nelikumīgā veidā (kontrabanda), ja ar to radīts būtisks kaitējums, - soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.


Informācija presei