VID novērš mēģinājumu valstī ievest 154,4 tūkstošus kontrabandas cigarešu

 Publicēts: 11.06.2013.


Apakšsadaļu izvēlne

Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk - VID) muitas amatpersonas, veicot muitas kontroles pasākumus uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, novērsa mēģinājumu nelegāli pārvietot 154 400 cigarešu ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām. Cigaretes bija paslēptas kravas automašīnu un rezerves riepās.

Vakar, 2013.gada 10.jūnijā, Pāternieku muitas kontroles punktā VID muitas amatpersonas, veicot Latvijā iebraucošās kravas automašīnas VOLVO kontroli, atklāja, ka puspiekabes riepās ir paslēptas cigaretes. Automašīnu vadīja45 gadus vecs Latvijas Republikas pilsonis.  Kontroles rezultātā tika izņemti 74 800 „Winston” markas cigarešu ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām.

Tajā pašā dienā, 2013.gada 10.jūnijā, Pāternieku muitas kontroles punktā, veicot kādas citas kravas automašīnas VOLVO pārbaudi, VID muitas amatpersonas konstatēja, ka puspiekabes un rezerves riepās ir paslēptas 79 600 cigaretes „Winston” ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām, kas kontroles laikā tika izņemtas. Automašīnu vadīja 55 gadus vecs Krievijas Federācijas pilsonis.

Par konstatētajiem pārkāpumiem uzsākta lietvedība administratīvā pārkāpuma lietā un 2013.gada 10.jūnijā lietas materiāli nodoti VID Muitas kriminālpārvaldei, kur abos gadījumos uzsākti kriminālprocesi saskaņā ar Krimināllikuma 190.panta 1.daļu1.

11.06.2013.

Fotogrāfijas pieejamas šeit.
Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļiem pieejama šeit.

Informāciju sagatavoja: VID Sabiedrisko attiecību daļa


1 190.pants. Kontrabanda
1 Par muitošanai pakļauto preču vai citu vērtību ievešanu Latvijas Republikas muitas teritorijā vai izvešanu no tās, apejot muitas kontroli vai noslēpjot tās no šādas kontroles, vai nedeklarējot, vai izmantojot viltotus muitas vai citus dokumentus, vai citādā nelikumīgā veidā (kontrabanda), ja ar to radīts būtisks kaitējums, - soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.


Informācija presei