VID pārstāvji piedalās konferencē par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas stiprināšanu

 Publicēts: 05.06.2019. 07.56


Apakšsadaļu izvēlne

Šī gada 5.jūnijā Rīgā notiek konference “Ceļā uz efektīvu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanu un apkarošanu”. Konferences mērķis ir izvērtēt 2017.gadā uzsāktās noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas (NILL) novēršanas apmācību programmas rezultātus un diskutēt par turpmāku NILL novēršanas pieejas stiprināšanu Latvijā. Šogad konferencē kā starpinstitūciju projektu vadītāji piedalās arī Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nelegāli iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas pārvaldes direktore Agnese Rudzīte un Nelegāli iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas pārvaldes Pirmās darījumu uzraudzības daļas vadītājs Ainis Latišs.

A.Rudzīte prezentēs paveikto starpinstitūciju projektā “NILL izcelsmes noskaidrošana nekustamā īpašuma sektorā – galvenie rezultāti un ieguvumi”, savukārt A.Latišs iepazīstinās ar starpinstitūciju projekta “NILL izcelsmes noskaidrošana ekskluzīvo auto sektorā – galvenie rezultāti un ieteikumi” gaitu.

Abas VID amatpersonas un pārējie projektā iesaistītie darbinieki no VID Nelegāli iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas  pārvaldes, Nodokļu kontroles pārvaldes un Nodokļu un muitas policijas pārvaldes piedalīsies arī darba grupās, kurās tiks izvirzīti apspriešanai un diskutēti aktuālākie jautājumi NILL jomā.

Konferenci ar uzrunu atklās finanšu ministrs Jānis Reirs; atklāšanā piedalās arī tieslietu ministrs Jānis Bordāns, SRSS ģenerāldirektors Mārtens Vervejs (Maarten Verwey) un FIOD direktora vietnieks Makiels Vinks (Machiel Vink). Konferencē piedalās Latvijas un ārvalstu pārstāvji, EK Strukturālo reformu atbalsta dienesta  pārstāvji, Nīderlandes Finanšu informācijas un izmeklēšanas dienesta pārstāvji, Kontroles dienesta vadītāja I.Znotiņa u.c.

Konference ir noslēguma pasākums “Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas apmācību programmai”, kas kopš 2017. gada tika īstenota sadarbībā ar Eiropas Komisijas Strukturālo reformu atbalsta dienestu (Structural Reform Support Service – SRSS) un Nīderlandes Finanšu informācijas un izmeklēšanas dienestu (FIOD). Apmācību programma tika īpaši izstrādāta Latvijas tiesībsargājošo, tiesu sistēmas, uzraudzības iestāžu un citu kompetento institūciju kapacitātes stiprināšanai noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas risku mazināšanā.

Konferenci organizē Eiropas Komisijas Tehniskās palīdzības un informācijas apmaiņas instruments TAIEX sadarbībā ar Finanšu ministriju. Tā notiek viesnīcā “Park Inn by Radisson Riga Valdemara” Krogus iela 1, Rīgā.  Konferences darba kārtība – ziņas pielikumā.