VID: piedalies drošības festivālā „Piedzīvojumu vasara 2013” un uzzini visu par precēm, kuras drīkst un kuras nedrīkst vest pāri robežai!

 Publicēts: 23.05.2013.


Apakšsadaļu izvēlne

Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) sestdien, 2013.gada 25.maijā, piedalīsies Valsts policijas un tās partneru organizētajā drošības festivālā ģimenēm ar bērniem „Piedzīvojumu vasara 2013”. VID darbinieki izglītos lielos un mazos pasākuma dalībniekus par drošas ceļošanas nosacījumiem, iepazīstinās ar muitas mobilo vienību darbinieku speciālo aprīkojumu un transportu, kā arī demonstrēs, cik attapīgi un paklausīgi ir VID četrkājainie palīgi – narkotisko vielu un tabakas meklēšanas darba suņi.

Apmeklējot VID telti, pasākuma dalībniekus sagaidīs praktiska zināšanu pārbaude „CEĻO DROŠI!”, kas ļaus pārliecināties, cik informēts dalībnieks ir par precēm, kuras drīkst un kuras nedrīkst ievest valstī, šķērsojot muitas robežu.

Klātienē būs iespēja ne tikai redzēt, kāds izskatās VID Muitas kriminālpārvaldes mobilo vienību darbinieku speciālais aprīkojums, bet to arī aptaustīt un izmēģināt, proti, uzmērīt melnās maskas, uzlikt roku dzelžus un aptaustīt bruņu vestes. Apmeklētājiem būs iespēja arī iesēsties VID Muitas kriminālpārvaldes automašīnā, ieslēgt bākugunis, skaļruņus un parunāt pa rācijām. Tāpat apmeklētāji varēs pārliecināties, kā ar smalka instrumenta endoskopa palīdzību muitas darbinieki var redzēt, vai mašīnā nav izveidots kontrabandas preču slēpnis un pavērot apkārtni ar speciālo tālskati. Savukārt VID kinologi ar narkotisko vielu un tabakas meklēšanas darba suņiem sniegs paraugdemonstrējumus, rādot, kā tiek meklētas narkotiskās vielas pie cilvēka un bagāžā, kā arī to, cik paklausīgi ir "četrkājainie darbinieki".

Drošības festivāls „Piedzīvojumu vasara 2013” notiks sestdien, 2013.gada 25.maijā, Kronvalda parkā no plkst. 11:00 – 19:00, savukārt jau plkst. 10:00 sāksies vērienīga operatīvo transportlīdzekļu parāde, kurā piedalīsies arī VID Muitas kriminālpārvaldes automašīna. Pēc parādes Kronvalda parka teritorijā būs izvietoti un apskatāmi visu operatīvo dienestu transportlīdzekļi.

Drošības festivālu „Piedzīvojumu vasara 2013” rīko Valsts policija sadarbībā ar partneriem. Festivālā piedalīsies Valsts policija, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Valsts ieņēmumu dienests, Nacionālie bruņotie spēki, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, Valsts Robežsardze, uzņēmumi Latvenergo un Latvijas gāze, kā arī daudzi citi.

23.05.2013.

Informāciju sagatavoja: VID Sabiedrisko attiecību daļa

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļiem pieejama šeit


Informācija presei