VID projekts “Dokumentu vadības sistēmas ieviešana Valsts ieņēmumu dienestā” iegūst “Platīna peli”

 Publicēts: 07.12.2017. 14.26


Apakšsadaļu izvēlne

2017. gada 7. decembrī, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pieteiktais projekts „Dokumentu vadības sistēmas ieviešana Valsts ieņēmumu dienestā” ieguva Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju balvu „Platīna pele 2017”. Šī ir jau ceturtā reize, kad VID īstenotie  e-projekti saņem galveno Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju balvu „Platīna pele”.

Projekts tika pieteikts kategorijā "E-pārvaldes risinājumi, e-pakalpojumi sabiedrībai", kurā varēja pieteikt tādus projektus, kas nodrošina valsts pārvaldes vai biznesa pakalpojumu sniegšanu elektroniski vai atsevišķu pakalpojuma saņemšanas soļu izpildi, izmantojot IKT līdzekļus.

Balvu „Platīna pele 2017” saņēmušais projekts „Dokumentu vadības sistēmas ieviešana Valsts ieņēmumu dienestā” tika pakāpeniski ieviests kopš 2015.gada. Tā mērķis bija paaugstināt VID darbības efektivitāti un īstenot e-vides prasībām atbilstošu dokumentu vadības sistēmu, nodrošinot dokumentu pārvaldības procesa automatizāciju, centralizēt VID lietvedības dokumentu apriti un samazināt papīra formāta dokumentu apjomu.

VID ģenerāldirektora p.i., Informātikas pārvaldes direktore Vita Narnicka: “Mums ir svarīgi būt starp līderiem informācijas tehnoloģiju jomā. Uz to mūs  mudina mūsu prasīgie klienti, kuriem vēlamies piedāvāt arvien mūsdienīgākus, ērtākus un efektīvākus pakalpojumus. Veiksmīga ārējā sadarbība ir cieši saistīta ar efektīviem, moderniem un caurspīdīgiem procesiem pašā iestādē. Dokumentu vadības sistēma ir lielisks piemērs tam, kā, centralizējot un pilnveidojot iekšējo dokumentu apriti, ir panākta arī ātrāka un efektīvāka komunikācija ar VID klientiem – gan iedzīvotājiem, gan citām valsts pārvaldes iestādēm”.  

Šobrīd DVS izmanto visi 3913 VID darbinieki vairāk nekā 60 adresēs visā Latvijā. Kopš DVS izmantošanas sākuma tajā ir radīti, apstrādāti un nosūtīti 2 962 734 dokumenti, no tiem 425 372 eParakstīti dokumenti Latvijas nodokļu maksātājiem un citām valsts un pašvaldības iestādēm.

Kā zināms, VID ir viens no līderiem eParaksta lietošanā Latvijā. Tādēļ arī šajā sistēmā sadarbībā ar LVRTC ir ieviesta dokumentu eParakstīšana, kas būtiski samazina dokumentu parakstīšanai nepieciešamo laiku. Kopš DVS ieviešanas 2015.gada februārī VID, izmantojot DVS integrēto eParaksta risinājumu, ir sagatavojis un parakstījis 425 372 dokumentus.  Sistēmas izstrādātājs ir AS “RIX Technologies”.

Šogad esam jo īpaši lepni un gandarīti, jo šī ir jau ceturtā reize, kad VID īstenotie e-projekti saņem galveno Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju balvu „Platīna pele”.

  • 2015.gadā balvu „Platīna pele 2015” ieguva VID projekts “Elektroniskā algas nodokļa grāmatiņa”;

  • 2014.gadā balvu „Platīna pele 2014” ieguva VID pieteiktais projekts „Elektroniskās muitas datu apstrādes sistēmas (EMDAS) izstrāde”, bet „Nodokļu maksātāju apziņošanas sistēma (NMAS) Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS)” tika novērtēta ar Atzinības rakstu par izcilu sniegumu

  • 2013.gadā VID īstenotais projekts „Vienkāršotā Gada ienākumu deklarācijas aizpildīšana Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS)” kļuva par laikraksta „Dienas Bizness” un portāla www.db.lv lasītāju balsojuma uzvarētāju.

  • 2007. gadā galveno Latvijas IKT balvu „Platīna pele” VID saņēma par VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmu

Kopumā balvai “Platīna pele 2017” šogad tika iesniegti 40 pieteikumi vairākās konkursa kategorijās – “E-pārvaldes risinājumi, E-pakalpojumi sabiedrībai”, “Risinājumi biznesam”, “Labākā kiberdrošības iniciatīva” un “Labākais E-skolotājs”. Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (IKT) balva “Platīna Pele 2017” šogad tika pasniegta jau vienpadsmito gadu, un tās mērķis ir apzināt un cildināt pēdējo gadu laikā Latvijā radītos labākos risinājumus pārvaldei, sabiedrībai, biznesam un labākos e-skolotājus. Balvas tika pasniegtas 7.decembrī LIKTA gadskārtējā konferencē. Plašāka informācija pieejama LIKTA tīmekļvietnē.

Informācija presei