VID Rīgas Zooloģiskajam dārzam nodod pārbaužu laikā konfiscētos 627 kilogramus augļu, dārzeņu un zaļumu

 Publicēts: 03.05.2013.


Apakšsadaļu izvēlne

Vakar, 2013.gada 2.maijā, veicot 22 tematiskās pārbaudes Rīgas pilsētas tirgos, Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk - VID) konstatēja dažādus pārkāpumus saistībā ar tirdzniecības noteikumu neievērošanu. Pārbaužu laikā konfiscētā bezsaimnieka manta – 627,72 kilogrami augļu, dārzeņu un zaļumu - tika nodoti Rīgas pašvaldības SIA „Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs”.

Kopumā 22 tirdzniecības vietu tematiskās pārbaudes tika veiktas Rīgas centrāltirgū un Purvciema tirgū. Pārbaudes tirgos tika veiktas galvenokārt lauksaimniecības produkcijas tirdzniecības vietās ar mērķi pārbaudīt, vai tirgotāji patiešām tirgo pašu izaudzētu produkciju vai iepirktu produkciju. VID atgādina, ka saskaņā ar likumu, tirgojot iepirktas preces, ir obligāti jāizmanto kases aparāts.

Pārbaužu laikā VID inspektori veica kontrolpirkumus un pārbaudīja preču izcelsmi apliecinošus dokumentus, preču pavaddokumentu žurnālu, tirdzniecības vietā esošā elektroniskā kases aparāta lietošanas noteikumu ievērošanu, kā arī to, vai ar tirdzniecības vietā nodarbinātajām personām ir noslēgtas darba tiesiskās attiecības un ir iesniegtas ziņas VID ne vēlāk kā vienu dienu (vai vienu stundu, ja informācija tiek iesniegta elektroniski) pirms persona uzsāk darbu. 

Kopumā dažādus tirdzniecības pārkāpumus VID inspektori konstatēja 21 gadījumā jeb 95% no kopumā veiktajām 22 pārbaudēm. Visbiežāk VID inspektoriem, veicot kontrolpirkumu, pirkums netika reģistrēts elektroniskajā kases aparātā, kases aparāts nemaz nebija uzstādīts vai arī tā lietošanā tika konstatēti dažādi pārkāpumi.

Tāpat pārbaužu laikā tika konstatēts, ka 10 tirdzniecības vietās Rīgas Centrāltirgū tiek tirgota nezināmas izcelsmes produkcija. Uzzinot, ka pircējs ir VID inspektors, pārdevēji atstāja tirdzniecības vietu un neatgriezās, neuzrādot preces pavaddokumentus. Rezultātā prece tika atzīta par bezsaimnieka mantu un pieņemti lēmumi administratīvā pārkāpuma lietā par dārzeņu, zaļumu un augļu konfiskāciju.

Kopumā tika konfiscēti 354,02 kilogrami augļu (22,5 kg apelsīnu, 9,5 kg banānu, 186,2 kg ananāsu, 69 kg citronu u.c.), 269,1 kilograms dārzeņu (58 kg paprikas, 26,5 kg gurķu, 56,5 kg kāpostu, 23 kg tomātu, 19,5 kg avokado u.c.) un 4,6 kilogrami pētersīļu.

Šajā reizē konfiscētie dārzeņi, zaļumi un augļi tika nodoti Rīgas pašvaldības SIA „Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs”.

Par konstatētajiem pārkāpumiem ir uzsāktas lietvedības administratīvo pārkāpumu lietās un tiks piemēroti sodi saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu.

VID regulāri veic šādas pārbaudes tirgos. 2012.gadā kopumā tirgos visā Latvijā ir veiktas 513 tematiskās pārbaudes, no kurām 470 tematiskajās  pārbaudēs jeb 92 procentos ir konstatēti dažādi ar tirdzniecības noteikumu un darba tiesisko attiecību neievērošanu saistīti pārkāpumi. 2013.gada pirmajos četros mēnešos kopumā tirgos ir veiktas 126 tematiskās pārbaudes, pārkāpumus konstatējot 117 gadījumos (rezultativitāte  -  93 %). Arī turpmāk VID pastiprināti kontrolēs Latvijas tirgus, lai novērstu likumpārkāpumus, īpaši tirgojot no ārvalstīm ievestus produktus.

03.05.2013.

Informāciju sagatavoja: VID Sabiedrisko attiecību daļa

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļiem pieejama šeit.


Informācija presei