VID saņem atzinības rakstu par izcilu sasniegumu Elektroniskās muitas datu apstrādes sistēmas realizācijā

 Publicēts: 19.12.2014.


Apakšsadaļu izvēlne

Vakar, 2014.gada 18.decembrī, Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) ģenerāldirektore Ināra Pētersone saņēma Latvijas Republikas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (turpmāk – VARAM) Atzinības rakstu par izcilu sasniegumu Elektroniskās muitas datu apstrādes sistēmas (EMDAS) realizācijā.

VARAM atzinības rakstu VID saņēma kā Latvijas IKT gada balvas „Platīna pele 2014” laureāts, jo šogad, 11.decembrī, VID projekts „Elektroniskās muitas datu apstrādes sistēmas (EMDAS) izstrāde” saņēma galveno Latvijas IKT balvu” kategorijā  „Risinājumi pārvaldei”. Savukārt „Nodokļu maksātāju apziņošanas sistēma (NMAS) Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS)” tika novērtēta ar Atzinības rakstu par izcilu sniegumu.

 Īstenojot „Elektroniskās muitas datu apstrādes sistēmas (EMDAS) izstrāde” projektu, ir ieviesta jauna vienota, lietotājiem draudzīga sistēma, kas nodrošina iespēju kārtot importa muitas formalitātes elektroniskajā vidē, t.i. ērti un ātri sagatavot, iesniegt un apstrādāt deklarācijas, deklarāciju labojumus, kā arī citus dokumentus elektroniski. Ieviešot šo sistēmu, komersanti var kārtot importa muitas formalitātes attālināti, nav nepieciešamības ierasties muitas iestādē klātienē.

Elektroniskā muitas datu apstrādes sistēma atvieglo komersantiem un fiziskām personām muitas formalitāšu kārtošanu, nodrošina vienkāršāku, ērtāku un ātrāku muitas deklarācijas sagatavošanu un iesniegšanu, vienlaikus paaugstinot kvalitāti un samazinot kļūdas muitošanas procesos un muitas kontrolē, kā arī uzlabo riska analīzes efektivitāti. Šobrīd sistēmu izmanto ap 4500 ārējo lietotāju un ap 1000 muitas amatpersonu.

Minētais projekts tiek īstenots Latvijā saskaņā ar Eiropas Savienības e-muitas iniciatīvu, kuras mērķis ir nodrošināt elektronisku vidi muitā un tirdzniecībā, paredzot elektronisku datu apmaiņu starp komersantiem un muitas iestādēm visā ES. EMDAS ir pamatinstruments, kas atbalsta muitošanas procesus un nodrošina iespēju formalitātes kārtot elektroniski, tādējādi atbrīvojot mazos un vidējos  uzņēmumus  no nepieciešamības izstrādāt un uzturēt savas sistēmas (nodrošina EDMDAS komersantu saskarni). Vienlaikus EMDAS nodrošina iespēju saņemt datus no komersantu sistēmas (programmiskā saskarne).

VID Sabiedrisko attiecību daļa

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļiem pieejama sadaļā Kontakti > Struktūrvienības un darbinieki > Stratēģiskās vadības lietu un sabiedrisko attiecību pārvalde.


Informācija presei