VID sācis darbu pie viena no lielākajiem informācijas un komunikācijas tehnoloģiju projektiem

 Publicēts: 31.03.2017. 12.23


Apakšsadaļu izvēlne

Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) ir uzsācis īstenot vienu no pēdējo gadu lielākajiem informācijas un komunikācijas tehnoloģiju projektiem “Nodokļu informācijas pakalpojumu modernizācija”, kas kopumā būtiski modernizēs un automatizēs nodokļu administrēšanas procesus un uzlabos VID sniegto pakalpojumu kvalitāti. 

Projekta laikā tiks uzsākta maksājumu administrēšanas informācijas sistēmas (turpmāk – MAIS) izstrāde un ieviešana, kas kvalitatīvi augstākā līmenī aizstās esošo nodokļu informācijas sistēmu, kura tika izstrādāta un darbojas kopš 1996.gada.

Līdz ar MAIS ieviešanu tiks īstenotas daudzas nodokļu administrēšanas procesu automatizācijas iespējas, kā arī pilnveidotas sistēmas iespējas pārskatu sagatavošanā, tā būtiski uzlabojot VID efektivitāti un sniegto pakalpojumu kvalitāti.

Projektu “Nodokļu informācijas pakalpojumu modernizācija” VID plāno realizēt vairākās kārtās. 2017.gada 13.martā VID noslēdza vienošanos ar Centrālo finanšu līgumu aģentūru par projekta pirmās kārtas “Nodokļu informācijas pakalpojumu modernizācija. MAIS kodols” projekta īstenošanu, finansējuma piešķiršanu un uzraudzību. Projekta 1. kārtas  ilgums ir 36 mēneši.