VID un Latvijas Riepu apsaimniekošanas asociācija paraksta sadarbības vienošanos

 Publicēts: 19.12.2018. 14.14


Apakšsadaļu izvēlne

2018. gada 19. decembrī Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora p.i. Dace Pelēkā un Latvijas Riepu apsaimniekošanas asociācijas (LRAA) valdes locekle Tīna Lūse parakstīja vienošanos par sadarbību nodokļu administrēšanas un godīgas konkurences veicināšanas jomā.

Sadarbības vienošanās mērķis ir mazināt riepu apsaimniekošanas nozarē strādājošo komersantu izvairīšanos no nodokļu nomaksas, tādējādi samazinot negodīgas konkurences iespējas šajā nozarē.

Vienošanās ietvaros asociācija apņemas veikt pasākumus, kas vērsti uz tās biedru nodokļu un nodevu nomaksu. Nepieciešamības gadījumā asociācija sniegs informāciju VID par metodēm, kādas atsevišķi komersanti izmanto, lai izvairītos no nodokļu nomaksas un ar to saistītajiem pārkāpumiem.

Vienošanās ietvaros Valsts ieņēmumu dienests, ņemot vērā asociācijas sniegto informāciju, apņemas izstrādāt un pielietot efektīvas nodokļu administrēšanas metodes, lai īstenotu parakstītās vienošanās mērķi. VID arī apņemas asociācijas sniegto informāciju par nodokļu nemaksāšanu izmantot nodokļu administrēšanas procesā, uzskatot, ka sniegtajai informācijai ir augsta ticamības pakāpe.

Vienošanās arī paredz VID un LRAA biedru tikšanās un diskusijas par aktuāliem nodokļu normatīvo aktu piemērošanas jautājumiem, kuru laikā VID informēs par jaunāko nodokļu administrēšanas praksi tiesību aktu piemērošanā un jaunajiem VID pakalpojumiem, bet asociācija dalīsies privātā sektora labajā pieredzē par organizācijas vadības un darbības jautājumiem.

Vienošanās stājas spēkā no tās parakstīšanas brīža un ir spēkā nenoteiktu laiku.

Šī ir jau trīsdesmit pirmā VID un uzņēmēju biedrības parakstīta vienošanās ar mērķi uzlabot Latvijas uzņēmējdarbības vidi, veicinot godprātīgu nodokļu nomaksu, godīgas konkurences apstākļus, kā arī kopīgi cīnīties ar izvairīšanos no nodokļu nomaksas un „aplokšņu algām”.

Latvijas Riepu apsaimniekošanas asociācija ir dibināta 2018. gadā. Asociācijā apvienojušies seši uzņēmumi, kuru darbība saistīta ar riepu realizāciju, savākšanu, pārstrādi, ievērojot atbildības principus pret vidi un sabiedrību un veicinot šādu attieksmi nozarē kopumā. LRAA misija ir radīt ilgtspējīgu riepu apsaimniekošanas un pārstrādes sistēmu Latvijā, veidojot uzticamu, atbildīgu un uz ilgtermiņa sadarbību vērstu nozares praksi, ko pozitīvi vērtē iedzīvotāji un vidi uzraugošās institūcijas.