VID un Salaspils uzņēmēju biedrība paraksta sadarbības vienošanos

 Publicēts: 13.12.2018. 15.46


Apakšsadaļu izvēlne

Nostiprinot līdzšinējo sadarbību, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora p.i. Dace Pelēkā un Salaspils Uzņēmēju biedrības valdes priekšsēdētājs Miks Balodis 2018. gada 13. decembrī parakstīja vienošanos par sadarbību nodokļu administrēšanas un godīgas konkurences veicināšanas jomā.

Sadarbības vienošanās mērķis ir veicināt godīgu konkurenci, mazinot izvairīšanos no nodokļu nomaksas.

Vienošanās ietvaros biedrība apņemas atbalstīt un veicināt pasākumus, kas vērsti uz tās biedru nodokļu un nodevu nomaksu. Nepieciešamības gadījumā biedrība sniegs VID informāciju par metodēm, kādas atsevišķi komersanti izmanto, lai izvairītos no nodokļu nomaksas, kā arī par faktoriem, kas apgrūtina komersantiem nodokļu normatīvo aktu prasību izpildi.  

Vienošanās ietvaros VID, ņemot vērā biedrības sniegto informāciju, apņemas izstrādāt un pielietot efektīvas nodokļu administrēšanas metodes, lai īstenotu parakstītās vienošanās mērķi, kā arī biedrības sniegto informāciju par nodokļu nemaksāšanu apņemas izmantot nodokļu administrēšanas procesā, uzskatot, ka sniegtajai informācijai ir augsta ticamības pakāpe.

Vienošanās arī paredz VID un Salaspils uzņēmēju biedrības tikšanās un diskusijas par aktuāliem nodokļu normatīvo aktu piemērošanas jautājumiem, kuru laikā VID informēs par jaunāko nodokļu administrēšanas praksi tiesību aktu piemērošanā un jaunajiem VID pakalpojumiem, bet biedrība dalīsies privātā sektora labajā pieredzē par organizācijas vadības un darbības jautājumiem.

Vienošanās stājas spēkā no tās parakstīšanas brīža un ir spēkā nenoteiktu laiku.

Šī ir jau trīsdesmitā VID un uzņēmēju biedrības parakstīta vienošanās ar mērķi uzlabot Latvijas uzņēmējdarbības vidi, veicinot godprātīgu nodokļu nomaksu, godīgas konkurences apstākļus, kā arī kopīgi cīnīties ar izvairīšanos no nodokļu nomaksas un „aplokšņu algām”.

Salaspils Uzņēmēju biedrība ir dibināta 2010.gada 8.aprīlī. Tās mērķis ir apvienot Salaspils novada komercsabiedrības, individuālos komersantus un citus saimnieciskā darba veicējus, lai kopīgi veicinātu uzņēmējdarbības attīstību Salaspils novadā, pārstāvot kopīgās vietējo uzņēmēju intereses.