VID uzsāk kriminālprocesus par iespējamu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu vairāk nekā 100 000 eiro apmērā

 Publicēts: 09.04.2021. 08.13


Apakšsadaļu izvēlne

Cīņā ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvaldē uzsākti kriminālprocesi pret diviem Kazahstānas Republikas pilsoņiem par iespējamu noziedzīgi iegūtas naudas legalizēšanu lielā apmērā.

 

          Šā gada aprīlī uz valsts ārējās robežas tika veikta muitas kontrole kādam Kazahstānas Republikā reģistrētam transportlīdzeklim. Kazahstānas Republikas pilsoņi, transportlīdzekļa vadītājs  un pasažieris, pieteica skaidras naudas deklarēšanu vairāk nekā 100 000 EUR apmērā. Ņemot vērā, ka personas, deklarējot skaidras naudas līdzekļus, nevarēja paskaidrot un uzrādīt naudas izcelsmes dokumentus, nauda tika izņemta un personas tika aizturētas.

Par notikušo tika uzsākti kriminālprocesi pēc Krimināllikuma 195.panta pirmajā un trešajā daļā paredzētajiem noziedzīgiem nodarījumiem. Naudas līdzekļu patiesā izcelsme tiks pārbaudīta kriminālprocesu pirmstiesas izmeklēšanas ietvaros.

Izmeklēšanas interesēs papildu informācija netiek sniegta.

Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 19.pantu neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

Atkrāpies! ir pretkrāpšanas kustība, kurā apvienojušās Latvijas valsts pārvaldes iestādes, kas cīnās pret krāpniecību dažādās jomās un izpausmēs, kā arī Latvijas iedzīvotāji un organizācijas, kas stingri iestājas pret jeb kāda veida krāpšanu. Vairāk informācijas un iespēja iesaistīties kustībā www.atkrapies.lv.