VID visā Latvijā ver durvis jauniešiem

 Publicēts: 08.05.2019. 09.47


Apakšsadaļu izvēlne

Arī šogad valsts pārvaldes Atvērto durvju dienu ietvaros Valsts ieņēmumu dienesta durvis būs atvērtas skolēniem un jauniešiem. Laikā no šī gada 8.maija līdz 10.maijam dažādi pasākumi un aktivitātes notiks gan VID administratīvajā ēkā Rīgā, gan muitas kontroles punktos visā Latvijā, lai dažāda vecuma skolēni un viņu pedagogi varētu iepazīt dažādās VID darbības vietas un jomas.

VID administratīvajā ēkā Talejas ielā 1, Rīgā ciemiņiem ir organizēts komplekss pasākums, kura ietvaros varēs saistošā un koncentrētā stāstījumā iepazīt iestādi kopumā, vērot VID Nodokļu un muitas policijas speciālā ekipējuma demonstrāciju un tikties ar VID kinologu un viņa uzticamo četrkājaino palīgu – darba suni.

Par interesantu un daudzveidīgu Atvērto durvju dienu programmu ir parūpējušies VID darbinieki arī vairākos muitas kontroles punktos - Rīgas brīvostā, lidostā “Rīga” un Latvijas pastā; Ventspils un Liepājas ostās, kā arī Silenes, Terehovas un Grebņevas muitas kontroles punktos uz Latvijas austrumu robežas.  

VID muitas kontroles punktos ir paredzētas ekskursijas skolēnu grupām, kuru laikā jaunieši varēs iepazīt, kā norit darbs muitas kontroles punktos uz Eiropas Savienības ārējās robežas, veicot gan ar jūras, gan sauszemes un gaisa transportu pārvadāto preču kontroli. Skolēniem būs iespēja iepazīt muitas darba daudzveidību, uzzināt, kā norit muitas kontrole kuģu kravām un konteineriem, kravas un vieglajiem transporta līdzekļiem, kā muitas kontrolē izmanto īpašus tehniskos līdzekļus un iesaista darba suņus, noskaidrot, kādas preces ievest Latvijā ir aizliegts, un aplūkot dažādas muitā konfiscētās preces. “Latvijas Pasta” starptautisko sūtījumu šķirošanas terminālī varēs redzēt, kā muitas amatpersonas veic no trešajām valstīm saņemto pasta sūtījumu kontroli un uzzināt, kādas neatļautās preces visbiežāk tiek atklātas tieši pasta sūtījumos.

Jāatzīmē, ka Valsts ieņēmumu dienests gan Rīgā, gan arī citur Latvijā labprāt uzņem ciemos jauniešus ne tikai reizi gadā, Atvērto durvju dienās, bet visa gada garumā, piemēram, ja mācību virziens ir saistīts ar kādu no VID darbības jomām, vai arī jaunieši ir izrādījuši vēlmi iepazīt VID kā vienu no savām iespējamām prakses vai darba vietām.

Plašāka informācija par valsts pārvaldes Atvērto durvju dienām pieejama īpaši tam izveidotajā mājaslapā. Valsts pārvaldes Atvērto durvju dienas šī gada maijā organizē Valsts kanceleja sadarbībā ar valsts pārvaldes iestādēm, lai jaunieši varētu uzzināt un saprast, kā strādā valsts pārvalde.

Atvērto durvju dienas Valsts ieņēmumu dienestā