Viltus piedāvājums no VRE par datu atjaunošanu PVN reģistrā

 Publicēts: 13.03.2020. 09.55


Apakšsadaļu izvēlne

Valsts ieņēmumu dienests informē, ka jābūt piesardzīgiem, saņemot uzaicinājumu no VRE (VAT Identification Number Register related to the European General Data Protection Regulation) izsūtītās vēstules par datu atjaunošanu VAT (PVN) reģistrā. Vēstulēs minēta atsauce uz 2018.gada 25.maija Eiropas vispārējo datu aizsardzības regulu (GDPR).

Vēršam uzmanību, ka tā ir krāpniecība, jo VRE nav pilnvarota uzturēt Eiropas Savienības PVN datu bāzi un vēstulē norādītais VRE PVN reģistrācijas numurs DE 325012456 ir nederīgs.

Gadījumā, ja saņemat šādu piedāvājumu atjaunot datus VAT (PVN) reģistrā, aicinām sūtījumā esošo veidlapu neparakstīt un nesūtīt atpakaļ, bet informēt par to Valsts policijas darbiniekus.

Informējam, ka Eiropas Savienības PVN maksātāju reģistrs ir elektroniska sistēma, kas ļauj pārbaudīt Eiropas Savienībā reģistrētu ekonomisko dalībnieku PVN identifikācijas numurus pārrobežu darījumos, kas saistīti ar precēm vai pakalpojumiem.  Komisijas tīmekļa vietne ir sistēma, kas reālajā laikā pārbauda PVN numuru derīgumu datubāzēs, ko uztur Eiropas Savienības valstis un ar esošo informāciju var iepazīties oficiālajā Valsts ieņēmumu dienesta mājaslapā www.vid.gov.lv sadaļā “Publiskojamo datu bāze” http://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/vieshome.do.