VID reģistrējis vairākus jaunus kases aparātu modeļus

 Publicēts: 03.05.2017. 08.49


Apakšsadaļu izvēlne

VID vienotajā datubāzē reģistrējis vairākus jaunus kases aparātu modeļus, līdz ar to lietotājiem ir parādījusies iespēja aizvietot jaunajām prasībām neatbilstošus kases aparātus pret atbilstošiem.

Atbilstības apliecinājums izsniegts CHD 3050, CHD 3050 U, CHD 2050 un CHD 7 kases aparātu modeļiem. Šie modeļi piemēroti pārsvarā maziem un vidējiem tirdzniecības un ēdināšanas uzņēmumiem, kuriem nav nepieciešamas sagatavot pirmčeku. Tāpat aparāti piemēroti tirgos un ielu tirdzniecības vietās.

Konkrētie aparāti nav aprīkoti ar fiskālo atmiņas moduli un tie nav saslēdzami ar datoru. Tas nozīmē, ka pilnībā ir izslēgta iespēja dzēst reģistrētos darījumus.

Esam gandarīti, ka kompānija CHD tirgotājiem piedāvā jaunajām prasībām atbilstošus kases aparātus, ar ko nav iespēja krāpties. Tas ir liels solis uz priekšu, kas palīdzēs cīnīties ar lielo ēnu ekonomikas īpatsvaru Latvijā,” norāda VID nodokļu kontroles pārvaldes direktora pienākumu izpildītāja Inese Bindemane.

Jāpiemin, ka šobrīd nodokļu maksātāju lietošanā kopā reģistrēti 49 256 kases aparāti no kuriem 19512 kases aparātus lieto Padziļinātas sadarbības programmas dalībnieki un sabiedriskā transporta nozares pārstāvji. Tādējādi ar jaunajiem kases aparātiem ir iespējams aizstāt vairāk nekā pusi no pašlaik reģistrētajiem un lietošanā esošajiem kases aparātiem, to skaitā arī tos 13 395 kases aparātus, kurus nav iespējams pielāgot jaunajām tehniskajām prasībām. 

Informācija presei