Informācija presei



Apakšsadaļu izvēlne
20
Sep
15.35
15.35

VID prezentē Baltijā unikālu uzņēmumu novērtēšanas rīku

Valsts ieņēmumu dienests (VID) radījis Baltijā vēl nebijušu projektu uzņēmumu reitinga novērtēšanai “Nodokļu maksātāja reitings.” VID aicina uzņēmējus izmēģināt jauno rīku vēl pilotprojekta stadijā un līdz šī gada beigām sniegt savus priekšlikumus uzlabojumiem.

20
Sep
14.29
14.29

VID muitas kontroles punktu darba laiki 24.septembrī

Valsts ieņēmumu dienests (VID) informē, ka muitas kontroles punkti (turpmāk – MKP), kas darbojas nepārtrauktā diennakts režīmā, arī šī gada 24.septembrī noteiktajā svētku dienā – Viņa Svētības pāvesta Franciska pastorālās vizītes Latvijā dienā – strādās bez darba laika izmaiņām.

20
Sep
14.28
14.28

VID klientu apkalpošanas un Konsultatīvā tālruņa darba laiks 24.septembrī

Valsts ieņēmumu dienests (VID) lūdz ņemt vērā, ka 2018.gada 24.septembrī, kas šogad saistībā ar Viņa Svētības pāvesta Franciska pastorālo vizīti Latvijā ir noteikta kā svētku diena, būs slēgti VID klientu apkalpošanas centri un nedarbosies arī VID Konsultatīvais tālrunis 67120000.

20
Sep
09.06
09.06

Šodien VID prezentēs Baltijā unikālu uzņēmumu novērtēšanas rīku

Šodien Valsts ieņēmumu dienests (VID) aicina medijus uz preses konferenci, kuras laikā piedāvās iepazīties ar jauno pilotprojektu “Nodokļu maksātāja reitings”. Patlaban šis ir pirmais un vienīgais šāda veida novērtēšanas rīks Baltijas valstīs, kurš radīts uzņēmējiem.

17
Sep
10.40
10.40

VID kinologu komanda Igaunijā izcīna 3.vietu, individuālajās disciplīnās – 2.vietu

Pagājušajā nedēļā Igaunijā norisinājās Igaunijas muitas dienesta organizētais seminārs-sacensības kinologiem ar narkotisko vielu meklēšanas darba suņiem. VID Muitas pārvaldes kinologu komanda 13 komandu konkurencē izcīnīja 3.vietu. Arī individuālajās disciplīnā narkotisko vielu meklēšanā bagāžā VID Muitas pārvaldes vecākā muitas eksperte Aiga Lazda ar darba suni Branko 29 dalībnieku konkurencē ierindojās godpilnajā 2.vietā.

12
Sep
10.40
10.40

VID sāk veikt pastiprinātas taksometru pārbaudes lidostā Rīga

Reaģējot uz daudzo pasažieru sūdzībām par nesamērīgajām brauciena cenām, Valsts ieņēmumu dienests (VID) sāk veikt pastiprinātas pārbaudes lidostas Rīga teritorijā. Kaut gan VID kompetencē nav iespējas ietekmēt taksometru firmu noteiktos pārmērīgi augstos tarifus, dienesta inspektori pievērsīs uzmanību tam, vai taksometros ir jaunajām prasībām atbilstoši skaitītāji, vai par braucienu tiek izsniegti čeki.

10
Sep
09.59
09.59

VID dibināšanas 25.gadadienai veltītā konferencē diskutēs par nākotnes izaicinājumiem

Par godu Valsts ieņēmumu dienesta dibināšanas 25.gadadienai un ēnu ekonomikas mazināšanas sekmēšanai, šī gada 12.septembrī notiks vērienīga starptautiska konference “VID 25: Atvērti nākotnei”. Konferenci atklās VID ģenerāldirektora p.i. Dace Pelēkā, Ministru prezidents Māris Kučinskis, finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, kā arī vadošo uzņēmējus pārstāvošo organizāciju vadītāji. Paneļdiskusijas vadīs un tajās piedalīsies VID vadošās amatpersonas, dažādu jomu eksperti no privātā un publiskā sektora, kā arī Zviedrijas nodokļu administrācijas Nodokļu direktore Petra Jakobsena (Petra Jacobsen).

6
Sep
14.59
14.59

VID un VSAA: “aplokšņu” algas pakāpeniski samazinās, tomēr jāpilnveido tieši darbinieku izpratne un zināšanas

Ņemot vērā, ka “aplokšņu” algas ir viena no būtiskākajām ēnu ekonomikas komponentēm, Valsts ieņēmumu dienests (VID) arī šogad ir veicis pētījumu par to, kā mainījusies situācija valstī nedeklarētās darba samaksas jeb “aplokšņu” algu jomā. Kopumā dati par pagājušo gadu uzrāda pozitīvu tendenci un “aplokšņu” algas pakāpeniski samazinās, tomēr joprojām tā ir visnotaļ izplatīta parādība.

4
Sep
10.57
10.57

VID un VSAA vērš uzmanību uz sociālo iemaksu un pensijas jautājumiem

Lai gan jaunākie darba algas nodokļu plaisas aprēķini uzrāda pozitīvu tendenci un liecina, ka “aplokšņu algu” saņēmēju skaits, kā arī tās apjoms pakāpeniski samazinās, tomēr tā joprojām ir visnotaļ izplatīta parādība, it īpaši pirmspensijas vecuma iedzīvotāju vidū. Tādēļ ir būtiski jāuzlabo iedzīvotāju izpratne par viņu pašreizējo situāciju sociālo iemaksu jomā, kā arī jāskaidro ikviena cilvēka iespējas pozitīvi ietekmēt nākotnē sagaidāmo vecuma pensiju, kā arī citu sociālo garantiju apmēru.

31
Aug
14.28
14.28

VID izveido īpašu konsultāciju tālruni un e-pasta adresi ārzemēs dzīvojošajiem latviešiem

Lai informācija par nodokļu jautājumiem būtu pieejamāka ārzemēs dzīvojošajiem latviešiem, Valsts ieņēmumu dienests (VID) ir izveidojis atsevišķu e-pasta adresi un  tālruņa numuru, kur nodokļu konsultanti atbildēs uz dažādiem praktiskas dabas jautājumiem nodokļu jomā. Jaunizveidotā e-pasta adrese ir diaspora [at] vid.gov.lv un nodokļu konsultantu tālruņa numurs - +371 67122443.