Jaunumi Muita

No šodienas, 2023. gada 9. janvāra, atbilstoši Eiropas Savienības noteiktajām sankcijām no Krievijas Federācijas ir aizliegts importēt daudzas plaša patēriņa preces. Noteiktu preču importa aizliegums attiecas gan uz uzņēmumiem, gan fiziskām personām.

Preču, uz kurām attiecas importa aizliegums, sarakstā iekļautas cigaretes un cigāri, kosmētika, matu kopšanas, zobu higiēnas un skūšanās līdzekļi, mazgāšanas un tīrīšanas līdzekļi, somas, apavi, sieviešu apģērbi, dažādi papīra un plastmasas izstrādājumi, fotoaparāti, ledusskapji, trauku mazgājamās mašīnas, veļas mazgājamās mašīnas, rokas instrumenti, laivas, traktori, vieglie transportlīdzekļi un to piekabes, dažādi dzelzs un tērauda izstrādājumi un daudzas citas preces.

Atbilstoši Eiropas Savienības tiesību aktiem[1] līdz 2023. gada 8. janvārim importa aizliegums netika piemērots tādu līgumu izpildei, kas bija noslēgti pirms 2022. gada 7. oktobra. Beidzoties pārejas periodam, attiecīgajos regulas pielikumos norādīto preču ievešana Eiropas Savienībā ir aizliegta.

Aicinām personas, kuras plāno iebraukt Eiropas Savienībā, šķērsojot Latvijas – Krievijas robežu, vai saņemt sūtījumus no Krievijas Federācijas, rūpīgi iepazīties ar sarakstu, kurā norādītas sankcijām pakļautās preces, ko aizliegts ievest Eiropas Savienībā:


[1] Padomes 2014. gada 31. jūlija Regula (ES) Nr. 833/2014 par ierobežojošiem pasākumiem saistībā ar Krievijas darbībām, kas destabilizē situāciju Ukrainā