Pasta sūtījumi

 Publicēts: 17.08.2021. 15.27


Apakšsadaļu izvēlne

 

 

Starptautisko pasta sūtījumu piegādi Latvijas Republikā nodrošina VAS „Latvijas Pasts”, kas ir universālā pasta pakalpojuma sniedzējs, un pasta komersanti, piedāvājot eksprespasta vai kurjerpasta pakalpojumus, piemēram, SIA „TNT Latvia”, SIA „DHL Express Latvia”, SIA „EKL/LS” („UPS” pilnvarotais pārstāvis Latvijā), „FedEx Express” („Federal Express Corporation” filiāle Latvijā), SIA “Omniva” u.c.

Lai saņemtu un nosūtītu vēstules, paciņas vai citus pasta sūtījumus, ir jāievēro muitas noteikumi.

Attēls ar informāciju kā saņemt sūtījumu no valsts ārpus ES?

VIDEO INSTRUKCIJA: Kā iesniegt muitas deklarāciju pasta sūtījumiem

 

Personām, kuras saņem sūtījumus no trešajām valstīm (valstīm, kas nav Eiropas Savienības dalībvalstis), preces ir jādeklarē muitā. Privātpersona var izvēlēties – vai nu pati iesniegt muitas deklarāciju EDS, vai arī pilnvarot pasta vai eksprespasta pakalpojuma sniedzēju to izdarīt viņas vietā.

Domājot par klientu ērtībām, VID nodrošina iespēju privātpersonām EDS aizpildīt vienkāršoto Importa muitas deklarāciju pasta sūtījumiem. Tā aizpildāma latviešu, angļu vai krievu valodā.  Ja muitas amatpersona, izskatot deklarāciju, pieprasa veikt izmaiņas, šī informācija deklarācijā tiek norādīta tikai valsts valodā – latviešu valodā, neatkarīgi no tā, kādā valodā deklarācija iesniegta.

VID atgādina, ka atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam tabakas izstrādājumus, elektroniskās cigaretes un to uzpildes flakonus ir aizliegts iegādāties interneta veikalos un saņemt pasta sūtījumos.

Seminārs: Kā noformēt un iesniegt muitas deklarāciju pasta sūtījumiem

 

Prezentācija "Pasta sūtījumu muitošana"

 

Detalizētāka informācija par Importa muitas deklarācijas pasta sūtījumiem aizpildīšanu ir atrodama šeit.

Muitas likuma 1.panta 4.punktā minētie muitas maksājumi vienotajā kontā būs jāsāk maksāt 2023.gadā, līdz tam saglabājas līdzšinējā kārtība.