Pasta sūtījumi

 Publicēts: 17.05.2021. 09.41


Apakšsadaļu izvēlne

Starptautisko pasta sūtījumu piegādi Latvijas Republikā nodrošina VAS „Latvijas Pasts”, kas ir universālā pasta pakalpojuma sniedzējs, un vairāki pasta komersanti, piedāvājot eksprespasta vai kurjerpasta pakalpojumus –  SIA „TNT Latvia”, SIA „DHL Latvia”, SIA „EKL/LS” („UPS” pilnvarotais pārstāvis Latvijā), „FedEx Express” („Federal Express Corporation” filiāle Latvijā) u.c.

Saņemot un nosūtot vēstules, paciņas vai citus pasta sūtījumus, ir jāievēro muitas noteikumi.

Ka sanemt sutijumu no valsts arpus ES

Personām, kuras saņem sūtījumus no trešajām valstīm, ir pieejams e-pakalpojums – Importa muitas deklarācija pasta sūtījumiem. Tas dod iespēju fiziskai personai elektroniski aizpildīt vienkāršoto importa muitas deklarāciju par precēm pasta sūtījumos.

Domājot par klientu ērtībām, VID ir nodrošinājis iespēju EDS aizpildīt Importa muitas deklarāciju pasta sūtījumiem latviešu, angļu vai krievu valodā. Taču gadījumā, ja muitas amatpersona, izskatot deklarāciju, piemēram, būs pieprasījusi veikt izmaiņas, šī informācija deklarācijā būs norādīta tikai valsts valodā – latviešu valodā, neatkarīgi no tā, kādā valodā deklarācija tika iesniegta.

Par katru no trešajām valstīm saņemto sūtījumu jāiesniedz atsevišķa importa muitas deklarācija pasta sūtījumiem. Tas nozīmē, ka pat tajos gadījumos, ja Jūs vienā laikā saņemat vairākus sūtījumus ar vienādām precēm (piemēram, uztura bagātinātājus) no viena un tā paša nosūtītāja (piemēram, no “iHerb”), par katru sūtījumu ir jāaizpilda un jāsniedz atsevišķa deklarācija.

VID atgādina, ka atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam tabakas izstrādājumus, elektroniskās cigaretes un to uzpildes flakonus ir aizliegts iegādāties interneta veikalos un saņemt pasta sūtījumos.

Kā noformēt un iesniegt muitas deklarāciju pasta sūtījumiem

 

Detalizētāka informācija par Importa muitas deklarācijas pasta sūtījumiem aizpildīšanu ir atrodama šeit.

Muitas likuma 1.panta 4.punktā minētie muitas maksājumi vienotajā kontā būs jāsāk maksāt 2023.gadā, līdz tam saglabājas līdzšinējā kārtība.