JaunumiApakšsadaļu izvēlne
27
Okt
08.50
08.50

VID un Valsts policija uzsāk darbu pie vienotas kriminālizlūkošanas datu apmaiņas sistēmas

Lai stiprinātu tiesībaizsardzības iestāžu sadarbību ekonomisko noziegumu novēršanā un apkarošanā, Valsts ieņēmumu dienests (VID) sadarbībā ar Valsts policiju ir uzsācis vienotas kriminālizlūkošanas datu apmaiņas sistēmas izstrādi. Vienotā datu apmaiņas sistēma ietvers datu digitālās analītikas instrumentu un VID Nacionālā kriminālizlūkošanas modeļa digitālo atbalsta sistēmu, kura tiks savienota ar Valsts policijas datubāzi. Darbam ar sistēmu tiks sagatavoti informācijas analītiķi un īpašo uzdevumu eksperti.

26
Okt
15.36
15.36

Valdība apstiprina apgrozāmo līdzekļu un subsidēto darba algu atbalsta programmas Covid-19 ietekmētajiem uzņēmumiem

! Ekonomikas ministrijas ziņa, publicēta 26.10.2021.

Ministru kabinets š.g. 26. oktobra apstiprināja Ekonomikas ministrijas izstrādātas Covid-19 krīzes atbalsta programmas uzņēmumiem, kuru darbība būtiski ierobežota Covid-19 straujās izplatības dēļ. Krīzē cietušajiem komersantiem būs pieejama apgrozāmo līdzekļu granta programma un algu subsīdiju programma daļēji nodarbinātajiem darbiniekiem. Atbalsta sniegšanas nosacījumi definēti, precizējot jau pērn izstrādātās atbalsta programmas, piešķirot to atjaunošanai papildu finansējumu, nosakot jaunus atbalsta saņemšanas kritērijus, kā arī mainot periodu, par kuru komersanti varēs saņemt atbalstu.

26
Okt
15.00
15.00

Traucēta darba nespējas lapu pieejamība EDS

Tehnisku iemeslu dēļ VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmas (EDS) klientiem pašlaik var būt traucēta pārskata “Darbinieku darbnespējas lapu dati” pieejamība. Tas nozīmē, ka darba devējs datus par darbiniekam noslēgtajām slimības lapām var saņemt ar aizkavēšanos.

25
Okt
16.27
16.27

Muita pastiprināti kontrolē lolojumdzīvnieku ievešanu no trešajām valstīm

Pēdējā laikā ir ievērojami pieaudzis gadījumus skaits, kad, šķērsojot Latvijas Republikas valsts robežu, Eiropas Savienībā no Baltkrievijas un Krievijas komerciāliem nolūkiem tiek ievesti lolojumdzīvnieki. Atgādinām, ka lolojumdzīvnieku ievešana Savienībā jāveic atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajām prasībām par muitas formalitātēm un nodokļu samaksu.

25
Okt
13.15
13.15

VID lūdz uzsākt kriminālvajāšanu pret personu par teju kilograma hašiša kontrabandu

Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nodeva kriminālprocesu pret personu par sevišķi bīstamas narkotiskās vielas – hašiša kontrabandu.

25
Okt
10.42
10.42

No 1. novembra VID Jelgavā atradīsies Atmodas ielā 19

No 2021. gada 1.novembra visas Jelgavā esošās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) struktūrvienības atradīsies vienā ēkā – Atmodas ielā 19, Jelgavā. Uz minēto adresi pārcelsies VID darbinieki gan no Lielās ielas 6 (klientu apkalpošanas zāle), gan Mātera ielas 57 (administrācija), gan Jelgavas muitas kontroles punkts 0512 no Stacijas ielas 1.

22
Okt
08.38
08.38

VID tiešsaistes seminārs par jauno Grāmatvedības likumu

2022. gada 1. janvārī stāsies spēkā jauns Grāmatvedības likums, kas aizstās pašreizējo likumu “Par grāmatvedību”. Lai informētu par būtiskākajām izmaiņām, ko paredz jaunais likums, Valsts ieņēmumu dienests (VID) 2021. gada 4.novembrī aicina piedalīties tiešsaistes seminārā “Jauns grāmatvedības likums: kas mainīsies?”.

22
Okt
08.20
08.20

Čeku loterijas gada izlozes dalībniekiem jāpiesakās VID līdz 24.okobrim; septembra izlozes uzvarētājiem - līdz 9. novembrim

Tiem čeku loterijas dalībniekiem, kuri saņēmuši īsziņu, ka viņu septembra čeks tiek virzīts gada izlozei, 14 dienu laikā jeb līdz šī gada 24. oktobrim (ieskaitot) ir jāpiesakās VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS). Savukārt tiem, kuri laimējuši kādu no septembra mēneša naudas balvām vai Padziļinātās sadarbības programmas dalībnieku papildu balvām - 30 dienu laikā no izlozes rezultātu publicēšanas dienas, tas ir, līdz 2021.gada 9. novembrim (ieskaitot). Ja laimīgais dokuments ir rēķins, loterijas dalībniekam EDS jāiesniedz ne vien rēķins, bet arī bankas maksājuma izdruka par to, ka rēķins ir apmaksāts.

21
Okt
08.25
08.25

VID uz stingro ierobežojumu laiku pārtrauc klientu apkalpošanu klātienē

Ņemot vērā valstī atkārtoti izsludināto ārkārtējo situāciju Covid-19 pandēmijas dēļ un noteiktos stingros ierobežojumus no šī gada 21. oktobra līdz 15.novembrim un rūpējoties par klientu un darbinieku veselību un drošību, Valsts ieņēmumu dienests (VID) no šodienas, 21. oktobra, visā Latvijā pārtrauc klientu apkalpošanu klātienē.

20
Okt
09.39
09.39

Sabiedriskā labuma komisija atbalsta sabiedriskā labuma statusa piešķiršanu

Informējam, ka 19.10.2021. sēdē Nr.21, Sabiedriskā labuma komisija saskaņā ar Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 6.panta otro daļu pieņēma lēmumu ieteikt Valsts ieņēmumu dienestam pieņemt lēmumu piešķirt sabiedriskā labuma organizācijas statusu sabiedriskā labuma darbības jomās divām organizācijām.