JaunumiApakšsadaļu izvēlne
29
Jūl
11.11
11.11

Piektdien ar eID nevarēs pieslēgties VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmai

Saistībā ar tehniskajiem darbiem Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes informācijas sistēmās laikā no 2021. gada 30. jūlija pl. 15.30 līdz 16.30 nebūs iespējams pieslēgties VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmai (EDS), izmantojot eID.

28
Jūl
15.53
15.53

Saimnieciskās darbības ieņēmumu konts – nodokļa samaksas iespēja mikrouzņēmumu nodokļa maksātājiem

Likumdevējs ir lēmis, ka viens no nodokļu nomaksas veidiem, ko paredzēts ieviest Latvijā, ir saimnieciskās darbības ieņēmumu (SDI) konts. Saskaņā ar šobrīd spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem, SDI konts ir paredzēts mikrouzņēmumu nodokļa maksātājiem un tā atvēršanai varēs pieteikties, tiklīdz kredītiestādēs (bankās) būs izstrādāts SDI konta risinājums.

26
Jūl
15.16
15.16

VID un Darba aizsardzības kompetento institūciju biedrība paraksta vienošanos par sadarbību

2021. gada 26. jūlijā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme un Darba aizsardzības kompetento institūciju biedrības valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Grigorjevs parakstīja vienošanos par sadarbību nodokļu administrēšanas un godīgas konkurences veicināšanas jomā.

23
Jūl
17.36
17.36

Par adrešu maiņu licencēs, izziņās un atļaujās saistībā ar administratīvi teritoriālo reformu

Ja administratīvi teritoriālās reformas rezultātā personai izsniegtajā speciālajā atļaujā (licencē), izziņā vai atļaujā darbībām ar akcīzes precēm[1] norādītā darbības vietas adrese neatbilst faktiskajai adresei, tad, patlaban nekādas darbības, lai pārreģistrētu jauno adresi, nav jāveic.

23
Jūl
14.16
14.16

Licences noliktavas turētāja darbībai ar dabasgāzi un dabasgāzes kā degvielas mazumtirdzniecībai var saņemt Elektroniskajā deklarēšanas sistēmā

Valsts ieņēmumu dienests (VID) turpina vienkāršot elektronisko pakalpojumu saņemšanas procesu. Turpmāk arī licences noliktavas turētāja darbībai ar dabasgāzi un dabasgāzes kā degvielas mazumtirdzniecībai varēs saņemt, aizpildot elektronisko veidlapu.

23
Jūl
14.13
14.13

Valsts ieņēmumu dienests publiskos informāciju par sabiedrībai nozīmīgiem dienesta pieņemtajiem lēmumiem

Lai nodrošinātu sabiedrības tiesības uz informāciju par būtiskākajiem juridisko personu nodokļu un muitas jomas normatīvo aktu pārkāpumiem un veicinātu nodokļu maksātāju godīgu konkurenci un labprātīgu nodokļu (nodevu) saistību izpildi, Valsts ieņēmumu dienests (VID) publiskos informāciju par sabiedrībai nozīmīgiem VID pieņemtajiem lēmumiem.

23
Jūl
13.00
13.00

VID uzsāk kriminālprocesu par iespējamu noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvaldē uzsākts kriminālprocess par, iespējams, noziedzīgi iegūtas skaidras naudas 116 012 eiro apmērā pārvietošanu pāri Latvijas Republikas valsts robežai.

22
Jūl
12.44
12.44

Valsts ieņēmumu dienests aicina iepazīt un pilnvērtīgi izmantot Elektroniskās deklarēšanas sistēmas iespējas

Nereti iedzīvotāji Elektroniskās deklarēšanas sistēmu (EDS) lieto tikai reizi gadā, lai iesniegtu gada ienākumu deklarāciju, taču sistēmā ir daudz citu noderīgu funkcionalitāšu. EDS ir pilnvērtīga pašapkalpošanās vietne, kurā iespējams iesniegt dažādas deklarācijas, uzzināt informāciju par sevi un sazināties ar VID.

21
Jūl
11.53
11.53

VID uzsāk kriminālprocesu par iespējamu noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvaldē uzsākts kriminālprocess par iespējams, noziedzīgi iegūtas skaidras naudas 238 030 EUR, 920 PLN (Poļu zloti) un 20 700 RUB (Krievijas rubļi) apmērā pārvietošanu pāri Latvijas Republikas valsts robežai.

16
Jūl
16.54
16.54

VID muitas amatpersonas atklāj gandrīz 200 tūkstošus kontrabandas cigarešu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas, veicot kravas automašīnu un vilcienu kontroli, novērsa 199 720 cigarešu (9 986 paciņas) kontrabandu. Cigaretes bija noslēptas kravas automašīnu piekabju konstrukcijās un vagonos ar šķeldas kravu.