Pagaidu izvešanai ir izmantojami muitas procedūras kodi “21”, “22” vai “23”, ko norāda muitas deklarācijas datu elementā 1109000 000 (Procedūra).
Muitas procedūras kodu 21 (Pagaidu izvešana, piemērojot izvešanas pārstrādei procedūru, gadījumos, uz kuriem neattiecas kods 22) piemēro izvešanai pārstrādei saskaņā ar Savienības Muitas kodeksa 259.–262. pantu. Nepieciešama muitas iestādes atļauja izvešanai pārstrādei.
Piemēram, preču turētājs ir iesniedzis pieteikumu atļaujai muitas procedūras “izvešana pārstrādei” piemērošanai, lai izvestu uz Japānu riepas, kas paredzētas montāžai automašīnās.
Muitas procedūras kodu 22 (Pagaidu izvešana, izņemot tos gadījumus, uz kuriem attiecas kods 21 un 23) piemēro izvešanas pārstrādei procedūras un ekonomiskās izvešanas pārstrādei procedūras vienlaicīgai piemērošanai tekstilizstrādājumiem saskaņā ar Padomes 1994. gada 8. decembra Regulas (EK) Nr. 3036/94 nosacījumiem, preču pagaidu izvešanai no Savienības labošanai, pārstrādei, pielāgojumu veikšanai, savešanai kārtībā vai apstrādei, ja atpakaļievešanas brīdī muitas nodokļi nebūs jāmaksā.
Piemēram, Itālijas ražotājs uz laiku izved (eksportē) bojātu pulksteni remonta veikšanai Turcijā. Eiropas Savienība ir izveidojusi muitas savienību ar Turciju, tādējādi, ievedot pulksteni atpakaļ pēc remonta, muitas nodokļi netiek piemēroti. Šajā gadījumā muitas procedūras kods 21 netiek izmantots.
Muitas procedūras kodu 23 (Pagaidu izvešana, kas paredz atpakaļnosūtīšanu nepārveidotā stāvoklī) piemēro Savienības precēm, kas uz laiku izvestas uz trešo valsti, lai tās atpakaļ ievestu Eiropas Savienībā nemainītā stāvoklī.
Piemēram, gleznu no Francijas pagaidu izvešanai, izvedot tās uz izstādi ASV.